SON DAKİKA

logo

Kemer Belediyesi 2019’da da hız kesmeyecek

Kemer Belediyesi, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da eğitime, kültüre, spora ve kamu yararına hizmetlerine devam edecek. Belediyenin araçları, salonları, sahilleri ücretsiz olarak halkın emrinde olacak. Belediye sahil tesislerinde çay ücreti 50 kuruş, şezlong ücreti 5 lira olacak.

Kemer Belediye Meclisi 2018 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda kamu yararına olan birçok hizmetin 2019 yılında da devamına karar verildi.

BELEDİYE ARAÇLARI HALKIN EMRİNDE

Alınan kararlar gereği; sosyal, kültürel ve spor etkinleri için belediye araçları gelecek yıl da ücretsiz tahsis edilmeye devam edecek. Belediye Kültür Salonu; okullar başta olmak üzere kamu kurumlarının tüm etkinliklere ücretsiz olarak tahsis edilecek. Göynük Mahallesi, Çamyuva Mahallesi ve Tekirova Mahallesi’nde kurulan pazarlara vatandaşların taşınması için servis otobüsleri çok düşük fiyatlarla hizmet verecek.

 

TESİSLERDEKİ FİYATLARA ZAM YOK

Meclis toplantısında ayrıca Belediye Sosyal ve İktisadi Tesislerde uygulanacak fiyat tarifesinde herhangi bir zam yapılmaması kararlaştırıldı. Buna göre tesislerde çay ücreti KDV dâhil 50 kuruş, şezlong ücreti KDV dâhil 5 lira olacak. Halı saha ücretleri de piyasanın yüzde 20 aşağısında olarak gündüz için 60 lira, gece için 100 lira olarak belirlendi.  Göynük Mahallesi Sosyal Tesisleri içinde yer alan Karavan Park’taki günlük park ücreti ise piyasa fiyatının yüzde 70 altında günlük 30 lira olarak saptandı.

 

İKİ PARKA İSİM VERİLDİ

Kemer Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında Çamyuva Sahil Projesi kapsamında yapılan parka 30 Ağustos Zafer Parkı, Göynük Mahallesi’nde yapılan parka da Hasan Talih isminin verilmesi karara bağlandı. Toplantıda ayrıca Kemer Belediyesi’nin Hollanda Hollanda-Utrecht Turizm Fuarı’na katılarak ilçenin tanıtımını yapması da kabul edildi. Mecliste diğer kabul edilen maddeler ise: Antalya merkez için tahsis edilen personel servisinin 2019 yılında da devam etmesi ve geçici 3 işçinin 2019 yılı için de çalışmaya devam etmesi oldu.

 

GÜL: SOSYAL BELEDİYECİLİKTE LİDERİZ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, görev geldikleri 2009 yılından bu yana olduğu gibi 10’uncu hizmet yılında da sosyal belediyecilik konusundaki örnek çalışmalar yapmaya ve lider olmaya devam edeceklerini ve vurguladı.  

 

 

2018.12.04 14:28:12

Yorum Yap