SON DAKİKA

logo

Kepez’in Kasası Dolu

Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde para birikmeyeceğinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, “Nice büyük eserlere, projelere imza atan, kimseye borcu olmayan, kasası ağzına kadar paralarla dolu olan ve bütçesi yıldız gibi parlayan bir belediyeyiz.” dedi.

Kepez Belediye Meclisinin, 2018 yılının son olağan toplantısında 18 gündem maddesi görüşüldü.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aralık ayı olağan meclis toplantısında maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce gündem dışı soruları cevaplandırdı.
Başkan Hakan Tütüncü, belediyesinin, geçtiğimiz aylarda Sayıştay raporlarıyla ilgili algı operasyonuyla karşı karşıya kaldığını belirterek, şunları söyledi: “Sayıştay’ın, belediyemizin 2017 raporuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmeler tamamen muhasebe tekniği bakımındandır. Muhasebe tekniği bakımından yapılan bir değerlendirmeyi, kalkıp da esasa ilişkin bir durummuş gibi göstermek; seçime beş kala belediyemizin itibarini zedelemeye dönük bir yaklaşım değilse iş bilmezliğin ta kendisidir. Sayıştay raporuyla ilgili estirilen yalan rüzgarının aslında temelinin olmadığı görülmektedir.

Belediyenin bütçesi yıldız gibi parlıyor
Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde para birikmez. Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde borçlar alıp başını gider. Kasalar da tam takır olur. 10 yıldır nice büyük eserlere, projelere, hizmetlere imza atmış bir belediyeyiz. Bütün bunların yanında kimseye borcu olmayan bir belediyeyiz. Açık ve net ifade edeyim belediyenin kasasını ağzına kadar paralarla doldurmuş bir belediyeyiz.  Geçtiğimiz ay Büyükşehir Meclisi’nde ilçe belediyelerin bütçeleri görüşüldü. Diğer belediyelerin bütçelerine baktığımız zaman Kepez Belediyesinin bütçesi, kasasındaki paralarla, gerçekleşme oranıyla bir yıldız gibi parlıyor. Kusura bakmayın da istismarın ve yolsuzluğun olduğu yerde bunlar olur mu?”

Şehitlerin ismi Kepez’de yaşayacak
Başkan Tütüncü’nün gündem dışı soruları cevaplamasının ardından Afrin Zeytindalı Harekâtı’nda şehit olan Antalyalı Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın isminin bir caddeye verilmesi talebi görüşüldü. İsim Tespit Komisyonu’nun raporu doğrultusunda Yeni Doğan Mahallesi’ndeki 3066 sokağın, Şehit Uzman Çavuş Ali Yılmaz Caddesi, olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kepez Belediye Meclisi, Yeni Emek Mahallesi’ndeki kentsel yenileme projesi kapsamında başka bir alana taşınan parka, geçmiş yıllarda verilen Şehit Öğretmen Metin Kaynar isminin, yine bu bölgede yaşatılması talebini de karara bağladı.   Atatürk Mahallesi ile Yıldırım Beyazıt Caddesi ile 2627 Sokak köşesinde bulunan parka, Şehit Öğretmen Metin Kaynar isminin verilmesi oy birliği meclisten geçti.


Nergiz Cömertoğlu Anaokulu’na arsa

Kepez Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz günlerde Antalya Valilik makamında protokolü imzalanan Nergiz Cömertoğlu Anaokulu ve çok amaçlı salon binasının yapılacağı arsanın tahsis talebini de değerlendirdi.
Meclis, mülkiyeti Kepez Belediyesine ait olan Varsak Ayanoğlu Mahallesi’ndeki uygulama imar planında kreş alanı olarak planlanan 3 bin 218 m2’lik parseli, Nergiz Cömertoğlu Anaokulu ve çok amaçlı salon tesisinin yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesini oybirliği ile onadı.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

2018.12.04 10:56:53

Yorum Yap