SON DAKİKA

logo

Kolej Gibi Lise

Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi’nin, kolej gibi güzel bir eğitim kurumu olduğunu aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “Bu okulda okuyacak öğrencileri, çok kıskanacağımı ifade etmiştim. Bu okulun öğrencilerini kıskanıyorum. Çünkü biz onların yaşında iken bu imkanlara sahip değildik.” dedi

Kepez Belediyesi’nin, gençlik buluşmalarının bu haftaki adresi, hayırsever işadamı Mustafa Yılmaz’ın, anne ve babasının ismini yaşatmak amacıyla Ahatlı Mahallesi’nde, belediyenin tahsis ettiği arsaya yaptırdığı 24 derslikli Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi oldu.
Bu yıl eğitim ve öğretime açılan lisenin öğrencileri, söyleşi için okullarına gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü, Türk Sanat Musikisi eseriyle karşıladılar.
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilere hitap etti. Haftanın belirli günlerinde liseli gençlerle buluştuğunu aktaran Başkan Tütüncü, “Serbest bir formatta gençlerle sohbet ediyorum.  Bu buluşma ile gençlerin yönetime ilişkin fikirlerini, düşüncelerini almayı ve taleplerini değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu buluşmalar aynı zamanda genç fikirlerle beslendiğimiz bir ortam da oluyor.” dedi.  

Lisenin yapılma hikayesini anlattı
Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi’nin öğrencilerinin yüzünde Türkiye’nin aydınlık yarınlarını gördüğünü söyleyen Tütüncü, öğrencilere şöyle seslendi: “Çok şanslısınız. Adeta özel okul formatında bir okula sahipsisiniz. Bundan 1,5 yıl kadar evvel çok değerli bir arkadaşım, annesini kaybetmişti. Defin merasimi tamamlandıktan sonra mezarlıktan ayrılırken; “Başkanım, belediyenin sınırları içerisinde annemin ve hayatta olan babamın ismini yaşatacak güzel eser yapmak istiyorum. Bana yol gösterirmisiniz.” demişti. Kendisine, bölgemizde sosyal bilimler lisesine ihtiyaç var. Bu okul için belediyemizin bir arsasını tahsis edelim ve okulu yapalım, cevabını verdim. Tahsis ettiğimiz bu arsanın üzerine de güzel, nitelikli bir okul yapıldı.”

Her yönüyle özel bir lise
Kepez’e, çok güzel bir Sosyal Bilimler Lisesi kazandırdıklarını belirten Tütüncü, Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi’nin, ciddi bir mücadele sonunda ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteği ile yapıldığının altını çizdi. Hakan Tütüncü, okulu gezerken, bir koleji gezer gibi hissettiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Bu okul, kolejlerin çok daha üzerinde ve ilerisinde güzel bir eğitim kurumu oldu. Öğrencilerimizin yüzündeki o aydınlık ve heyecan aydınlık Türkiye’nin habercisi. Başarılı gençlersiniz. Burada çok iyi bir eğitim alacaksınız.  Sanatla, kültürle ve sporla yoğrulmuş bir gençlik aslında daha aydınlık bir gelecek demek. Bu lisenin güzel bir spor salonu var. Bu büyük bir kazanım. Okulda kültür ve sanat çalışmalarının yapılabileceği yeterli ortamlar da var. Okulun mimari projesi hazırlanırken bizzat şahsım projeyi inceledim ve kat aralıklarının ferah olmasını istedim. Okulun kat aralıkları yüksek yapıldı. Her yönüyle özel bir okul. Öğrencilerimiz her yönüyle nitelikli imkanlara sahip bir ortamda eğitim görüyor.”

Bu lisenin öğrencilerini kıskanıyorum”
Tütüncü, daha önce bu okulda okuyacak öğrencileri, çok kıskanacağını ifade ettiğini anımsatarak, “Hakikaten bu lisenin öğrencilerini kıskanıyorum. Çünkü sizlerin yaşında iken bu imkanlara sahip değildik. Bu kıskanma duygusunun karşısında sizleri güçlü bir şekilde geleceğe taşıyor olabilmenin de tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Kendimizin sahip olamadığı imkânları, lise yıllarında hayal ettiğimiz ama ulaşamadığımız güzellikleri şimdi öğrencilerimize yaşatmak mutlulukların en büyüğü oluyor.” diye konuştu.
Başkan Hakan Tütüncü, selamlama konuşmasından sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.     

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2018.12.03 09:01:33

Yorum Yap