SON DAKİKA

logo

Muratpaşa’da Kalp Sağlığı Konuşuldu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yaşam Hastaneler Gurubu’yla düzenlenen kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde yeni teknolojilerin konuşulduğu seminerde kalp sağlığını korumak için Muratpaşa’da gerçekleştirilen yatırımlar ve programlarla 11 bin kişinin sistematik spor hale geldiğini söyledi.

Muratpaşa Belediyesi ve Yaşam Hastaneler Grubu “Yeni Teknolojilerle Kalp Hastalıkları Tanı ve Tedavisi” başlıklı panel düzenlendi. Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşen ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Özerdem ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Doğan Erdoğan’ın konuşmacı olarak yer aldığı panelde, Kalp hastalıklarında klasik tanı yöntemleri ile birlikte ilerleyen teknolojinin kalp hastalıkları tanı ve tedavisine etkileri konuşuldu.

Panelin açılışında yer alan Başkan Uysal, konuşmasında kalp hastalıklarının dünyada gelişmiş ülkelerde giderek azalma eğiliminde olduğunu söyledi. Hastalıklarını tanı ve tedavisinde Türkiye’nin dünyanın gerisinde olmadığını ancak koruyucu uygulamalar konusunda alınması gereken çok yol olduğunu belirten Başkan Uysal, “Beslenme şeklimizin iyileştirilmesi, uyku düzenin sağlanması, ve diğer yaşam koşullarıyla ilgili tedbirler almamız gerekiyor” dedi. Muratpaşa Belediyesi’nin bu bilinç doğrultusunda yaklaşık 5 yıllık sürede mahallelerde 8 spor tesisi inşa ettiğini kaydeden Uysal, “Bu yatırımlar ve uyguladığımız programlarla 11 bin insanımızla sistematik spor yapıyoruz” dedi. 

2018.11.29 11:05:10

Yorum Yap