SON DAKİKA

logo

SÖZEN; “TARIM BAKANLIĞI’NA MI TALİPSİNİZ MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA MI?

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizde Ak Parti’nin “Yüzün gülecek Manavgat” sloganını halkın aklıyla dalga geçmek olduğunu dile getirerek, “Manavgat’ta tarımın yüzü gülecek diyorlar. Tarım Bakanlığı’na mı talipsiniz yoksa Manavgat Belediye başkanlığına mı” dedi.

AK PARTİ AKLIMIZLA DALGA GEÇİYOR

CHP ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Türkiye’nin içinde bulunduğu kriz ortamında Ak Parti’nin “Yüzün Gülecek Manavgat” sloganını kullanmasını yersiz olduğunu söyledi. Gittiği mahallelerde kalabalık topluluklara hitap eden Başkan Şükrü Sözen, günümüz insanının yaşadığı sıkıntıları içinde hissettiğini, bu yüzden belediye başkanlığına yeniden aday olduğunu söyledi. İktidar Partisi adayının Manavgat’ta “Tarımın, turizmin, esnafın yüzünü güldüreceğiz diyerek halkın aklıyla dalga geçtiğini de dile getirdi.

 VATANDAŞ ZOR DURUMDA

Başkan Sözen, Türkiye’nin tarihi bir ekonomik kriz yaşadığını söyleyerek,

 “Akıl almaz bir ekonomik kriz var. İnsanlar gününü zor geçiriyor. Palavra sıkmasınlar. Toplumun yüzü gülecek diyorlar. Tarımın, esnafın, turizmin yüzü gülecek diye kimse insanların aklıyla alay etmesin. Manavgat’ta 40 bin esnaf var. Bana bir tek esnaf halimden hoşnutum demedi. Herkes, bana borcundan bahsetti. Esnaf nasıl yaza ayak atarım, nasıl kredilerin üstesinden gelirim diyor. Emeklisi, asgari ücretlisi çantasını dolduramamanın, gönlünden geçeni alamamamın hüznünü yaşıyor” dedi.

 ZORLA AYAKTA KALAN BİR TOPLUM

Manavgat’ta yaşanan ekonomik krize rağmen ayakta kalan bir toplum olduğunu belirten Başkan Şükrü Sözen, insanların sıkıntılarını yüreğinde hisseden birisi olarak sorumluluk alıp mücadele etmek amacıyla yönetime yeniden talip olduğunu dile getirdi. Sözen, “Biz bunu onur meselemiz olarak gördük.

İnsanlarımız bu kadar sıkıntı yaşarken gidip de evimizde rahatça oturamayız. Bu toplum sıkıntılı olduğu süreçte birilerinin sorumluluk alıp mücadele etmesi lazım. Onların hayatlarına kolaylık getirecek şeyleri üretmek zorundayız. Halkımızın sıkıntılarını bilmeyen birisi bu sorumluluğu alamaz” dedi.

 İŞSİZLİĞİ BİZ Mİ YARATTIK

Sözen, sözlerine şöyle devam etti. “Gençlerimiz işsiz. Manavgat’ta 10 binlerce işsiz var. Bunu yaratan Manavgat Belediyesi mi, esnafın çiftçinin yüzü gülecek diyorlar Bugüne kadar çiftçinin yüzü gülmüş mü ki, şimdiden sonra gülecek. Üretim maliyetleri son 4 ay içinde yüzde 40 artmış. Mazotun, seranın, yemin, ilacın rakamları yüksek. Buradan seslenmek isterim. Mazotu indirebilecek misin. Son dönemde 450 bin üretim işyerinin kapatma kararı var. Türkiye’de İş-Kur’un resmi kayıtlarında 4 milyon işsiz var ama6.5 milyon göçmeni barındırıyoruz. Benim evladım iş kuramazken, o insanlara kredi vermek, iş kurmak doğru değil. İnsanların yaşadığı sıkıntıyı bilmeniz hissetmeniz lazım.Kendinizi yetiştirmiş olmanız lazım. Kimseyi rencide edecek bir şey söylemiyoruz. Bunları dile getirmekse ben kabahatliyim.“Halkın Yüzü Gülecek” diyorlar. Bugün insanlar geçim sıkıntısında nefes almakta zorluk çekiyor. Bunca yıldır toplumun yüzünü güldüremediyseniz, Manavgat Belediyesi eliyle nasıl güldüreceksiniz? Tarımın yüzü gülecek diyorsunuz. Yoksa tarım bakanlığına mı talipsiniz?”

 

 

 

 

2019.02.25 12:06:59

Yorum Yap