SON DAKİKA

logo

ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ ANTALYA’DA

Antalya Devlet Opera ve Balesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak. 26 Şubat Salı akşamı saat: 20.00’de gerçekleştirilecek “Anadolu Nefesli Beşlisi” konserinde Bilkent Üniversitesi Flüt Sanat Dalı öğretim görevlisi Doçent Cem Önertürk, Antalya Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ufuk Soygürbüz, Samsun Devlet Opera ve Balesi klarinet sanatçısı Kıvanç Fındıklı, Bilkent Senfoni Orkestrası fagot sanatçısı Ozan Evruk ve Samsun Devlet Opera ve Balesi korno sanatçısı Hüseyin Uçar L’Orient Express “Paris’ten İstanbul’a Müzikal Yolculuk” projesi kapsamında Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

Paris’ten İstanbul’a Müzikal Yolculuk

 

Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera sahnesinde gerçekleştirilecek müzik yolculuğu Fransız besteci J. Ibert’in Nefesli Beşli için bestelemiş olduğu “Trois Pieces Breves” isimli eser ile başlayacak ve Paris’i temsil edecek eserden sonra, F. Danzi’nin yaşadığı, aynı zamanda Orient Express’in rotasında bulunan Almanya’nın Münih kentinde bestelemiş olduğu op.56 Si Bemol Majör Beşlisi ile devam edecek. Konserin 3. eseri G. Ligeti’nin Viyana’da bestelemiş olduğu “Six Bagatelles” isimli eserin ardından, Budapeşte’de yaşamış Macar Besteci F. Farkas’ın “Macar Dansları” seslendirilecek. Sırbistan’ın başkenti Belgrad kentini temsil eden Sırp besteci P. Koncovic’in bestelemiş olduğu “Vivace” 5. Eser olarak programda yer almaktadır. İstanbul öncesi son durak olan Sofya’ya gelindiğinde I. Iwanow’un “Bulgar Skeçleri” isimli eseri seslendirildikten sonra tren hattının son durağı olan İstanbul’u temsil edecek olan Ferit Tüzün’ün “Esintiler” eseri ile müzik yolculuğu sona erecektir.

 

İki bölüm olarak gerçekleştirilecek ve fiyatları 10, 15, 20 ve 25 TL arasında değişen konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra http://www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

2019.02.21 13:41:16

Yorum Yap