SON DAKİKA

logo

AKSU´DAN PATANİ´YE İYİLİK EĞİTİMLE YAYILSIN

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Aksu’dan Patani’ye İyilik Eğitimle Yayılsın” programına katıldı.

Aksu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen program, açılış konuşmalarının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti, semazen gösterisi ve ilahiler eşliğinde devam etti.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Antalya İl Müftülüğü, Aksu İlçe Müftülüğü, sivil toplum kuruşları ve Kur’an Kurslarının kampanyaya destek verdiğini belirten Ümmü Şahin “Aksu’dan Patani’ye İyilik Eğitimle Yayılsın” programında toplanan yardımların Patani´deki okula göndereceğini söyledi. Ümmü Şahin; ”Tayland sınırları içerisinde ve Tayland’ın güneyinde yoğun olarak Müslümanların yaşadığı bir bölge olan Patani’de yaptırılacak 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu’nun yapımı için düzenlenen bu etkinliğe, bizlerde destek vermek istedik. Öğretmen ve öğrencilerimiz başta olmak üzere yardım kampanyasınadestek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

2019.02.21 12:12:16

Yorum Yap