SON DAKİKA

logo

Genç Ofis Merkezde Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığının 100 günlük eylem planı içerisinde olan ve ulaşılamayan genç kalmasın düşüncesi ile oluşturulması planlanan Genç Ofis Karatay Anadolu Lisesinde açıldı.

Antalya Karatay Anadolu Lisesi içerisinde Oluşturulan Genç Ofis açılış törenine Kepezİlçe  KaymakamıHapdullah Suphi Özgödek Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, AGSİM Kepez İlçe Müdürü Yüksel Arslan,  AGSİM Konyaaltı İlçe Müdürü, Buğrahan Bozkurt, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Müdürü Süleyman Yıldız, Gençlik Liderleri ve öğrenciler katıldı.

  Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Genç Ofis Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gençler için her şey yapmaya hazırız” sloganıyla oluşturulan bir merkezdir. 81 İl’de Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde okullarımızda açılıyor. Gençleri bilgilendirip gelişimlerini olumlu yönde teşvik etmek,sosyal-kültürel-sanatsal-sportif faaliyetler içinde kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve geleceğe yönelik hayallerini gerçekleştirebilmeleri için  büyük önem taşıyan önemli merkezlerdir” dedi.

 İl Mili Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, “Okullarımız için yaptığımız her projede,  gençler için yeni ufuklar açıyoruz onların kendilerini en iyi ifade etmeleri adına tüm sosyal projeleri destekliyoruz. Kepez bölgesinde yaşayan 10 bin öğrencimiz, Genç Ofisten yararlanabilecektir.İmzaladığımız her iş birliği protokollerinde  amacımız milli ve manevi duyguları güçlü, vatanını ve milletini seven, özgüveni yüksek, değerlerine sahip çıkan, araştıran ve sorgulayan öğrenciler yetiştirmektir diye” konuştu.

 Kepez İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de “Bir çocuğun hayatının eğitim ve spor olmak üzere iki önemli kısımdan oluştuğuna değindi. Kaymakam Özgödek, “Eğitim ve spor olmadan olmaz. Anne ve babaları, çocuklarını buraya yönlendirmeleri için davette bulunuyorum. Siz gençlerin sağlıklı bir nesil olarak yetiştirilmesi, bizler için çok önemli olduğuna değindi.  Anne babalarını buraya göndermeleri için davette bulunuyorum” dedi.

 

 

2019.02.21 10:56:36

Yorum Yap