SON DAKİKA

logo

Başkan Gül: Kemer’e Bahar Şimdiden Geldi

Beldibi Mahallesi Seçim Hizmet Ofisi’nin açılışında konuşan Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, “Türkiye’nin neresinde sorarsanız sorun Mustafa Gül zaten seçimi almış diyorlar. Sloganımız “Martın sonu bahar” ama biz Kemer’de şimdiden baharı getirdik” diye konuştu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Cumhuriyet Halk Partisi Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül’ün Beldibi Seçim Hizmet Ofisi törenle hizmete açıldı. Başkan Gül ve eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğinde yapılan açılış törenine CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, partinin kadın ve gençlik kolları yönetici ve üyeleri, meclis üyeleri ve adayları, eski ve yeni muhtarlar ile çok sayıda Beldibi Mahallesi sakini katıldı.

“BELDİBİ’Nİ HUZURA KAVUŞTURDUK”

2015 yılından itibaren yaptıkları çalışmalarla Beldibi’nde güvenlik sorunlarını çözdüklerini anlatan Başkan Mustafa Gül,Buranın en büyük sorunu terör yuvası ve arazi mafyasının cirit attığı mekânlar haline gelen dükkânlar vardı. Terör örgütünü destekleyen kitapları ve malzemeleri bulunduruyorlar, terör örgütüne adam ve para topluyorlardı. Beldibi, turistlerin gasp edildiği, kapkaç saldırısına maruz kaldığı ve ne yazık ki tecavüze uğradığı bir yer haline gelmişti. Biz, burayı düzenli, sağlıklı, huzurlu ve iyi insanların yaşadığı bir yer haline getirmek için kolları sıvadık. Bu çarpık düzeni sona erdirmek için güvenlik güçlerinin desteğiyle yaptığımız yıkımlar sayesindeBeldibi’ni temizledik ve huzura kavuşturduk. Hiçbir şey yapılmadı dense bile Beldibi’ni huzurlu, temiz ve sokakta yürünebilir bir hale getirdik. Eğer o çalışmayı yapmamış olsaydık. Geçen yıl başlatılan imar affıyla hazine arazilerinin zilliyeti o terör destekçilerinin  eline geçecekti. Siz Beldibili hemşehrilerimiz de ardından bakakalacaktınız. Çok zor durumda kalacaktınız” diye konuştu.

“İMAR SORUNUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Beldibi’nin imar planının olmamasının büyük sıkıntı yarattığını vurgulayan Başkan Gül, “Beldibi’nde parsellerin büyük tapuların küçük olduğu ve hazine arazileri, 2B arazilerinin bol olduğu bir bölgemiz. Önümüzdeki dönem Beldibi’ni imar planına kavuşturacağımıza söz veriyoruz. Turizm Bakanımızla yaptığımız görüşmeler ve bakanlık ile birlikte yaptığımız düzenlemelerle yakında Beldibi’nin imarı tamamlanacak. Bu konuda son rötuşları yapıyoruz. Turizm Bakanlığı inşallah kısa sürede Belbibi’nin imar planını tamamlayacak.  Ardından sizlere tapularınızı dağıtıp burada bir bayram yaşayacağız” dedi.

“ESKİ BAŞKANIN YAPTIĞI İMAR EVLERE ŞENLİK”

Konuşmasında DSP Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu’nu eleştiren Gül, “Bizim bir prensibimiz var, imar yaparken arsa sahibi vatandaşlarımızın da görüşünü alıyoruz. Onların talepleri doğrultusunda düzenleme yapılıp tapular ona göre çıkarılıyor. Bir de eski Göynük Belediye Başkanı’nın yaptığı imara bakın, evlere şenlik!  Örnek bir vatandaşımızın 8 bin metrekare arazisi var ama hissesiz bir tane parseli yok. Neden? Çünkü beyefendiye oy vermedi diye… İmar yapmak insanlara zulüm değil, huzur getirmek, mutluluk getirmek, insanların yuva kurabileceğiözel bir çalışma yapmaktır. Arslanbucak bizim neden kalemiz? Çünkü orada yüzde 10 inşaat alanı olan imar planını değiştirdik, yüzde 45’e çıkarttırdık. İnsanlarımız çocuklarına ve torunlarına ev yapabilme şansına kavuştu. Kuzdere’de de aynı şekilde imarını tamamladık. Halkımız imar çıkmadan önce planı geldi gördü, onların isteği doğrultusunda tapular çıkarıldı. Burada insanlar bize teşekkür ediyor, dua ediyor” şeklinde konuştu.

“SERVİS ÜCRETİNİ BİZ ÖDEYECEĞİZ”

Başkan Gül, Necati Topaloğlu’na yönelik eleştirilerine şöyle devam etti, “Göynük’te hiçbir hizmet veremeyen sadece 2 tane okul yaptırıp bunları hizmet diye sunan arkadaşımız “Ben okul servislerini ücretsiz yapacağım” diye vaatte bulunuyormuş. Bunu nasıl yapacak ki? Yeni Büyükşehir Yasası ile bütün ilçelerdeki taşıma yetkisi Büyükşehir’e geçti. Bizim okullara tahsis ettiğimiz servisleri bağlayıp bu hizmeti vermemizi yasa gereği engellediler.Ancak ben size şunun sözünü verebilirim: Çocuklarını okula servisle gönderen dar gelirli vatandaşlarımızın servis ücretini biz ödeyeceğiz.  Bu konuda meclis kararı aldık ve bakanlığa gönderdik. Onay bekliyoruz. Onay gelir gelmez servis yardımlarına başlıyoruz. 45 günde 3 parti değiştirip DSP’den aday olan arkadaş gittiği yerlerde “Ben kazanınca CHP’ye geçeceğim” diye başka bir vaatte daha bulunuyormuş. Ben de CHP İlçe Başkanımıza, “45 günde sefer dönen adamı bir daha alır mısınız” diye sordum. O da “Böyle şey olmaz dedi. AK Partililere de “Ben kazanınca AKP’ye geçeceğim” diye vaatte bulunuyormuş. İnsanın bir duruşu olması lazım...DSP’ye ne diyecek? Böyle güvenilmez insanı ancak kapanmak üzere olan bir parti alır”

“TÜREL’DEN DAHA TECRÜBELİYİM”

Beldibi’nde yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Gül,Beldibi’nde ara sokaklarımıza kadar asfalt çalışması, parke taşı çalışması yaptık. Kanallarda, arıklarda temizlikler yaptık. 2100 metrelik sahil yolunu yaptık. Nasıl modern bir kent yapabileceğimizin örneğini burada sizlere gösterdik. Bu yol aslında Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaydı. Ancak kusura bakmasın belediyecilikte ben Menderes Türel’den daha tecrübeliyim. Bütçemize bu yolu da koyarak sorunu çözdük. Büyükşehir’e bütçemiz onaylanınca Beldibi sahil yolu da onaylanmış oldu. Peyzajıyla, aydınlatmasıyla  güzel yürüyüşler yapabileceğiniz bir cadde haline getirdik.  Geride 4 kilometrelik bir yolumuz kaldı. Geçen yıl buraya ince bir asfalt dökelim dedik. Ancak Büyükşehir gelip çalışmamızı durdurdu. Bu yolu biz yapacağız” dediler. Ama hala yapmadılar. Ne bizim yapmamıza izin veriyorlar, ne de kendileri yapıyorlar. Sanki çok ihtiyaç varmış gibi Kemer 1’de güzelim taşları söküp yerine asfalt döktüler. Sayın Türel “taş devri” diyor. Bizim taşlarımızı söküyor, kendisi Konyaaltı sahil düzenlemesinde her yere taş döşüyor. Kemer’de yapılınca taş devri Antalya’da yapılınca modern oluyor herhalde. Yollarda döşediğimiz parke taşlarının kentin altyapısı açısından ne kadar faydalı olduğunu görmüyorlar. Dışardan alsak 100 liraya mal olacak taşı kendi fabrikamızda üreterek 10 liraya mal ettiğimizi görmüyorlar” şeklinde konuştu.

“KEMER’E BAHAR ŞİMDİDEN GELDİ”

CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, konuşmasının sonunda yerel seçim konusundaki iddiasını şu sözlerle ortaya koydu; “Partimiz yerel seçim sloganını “ Martın sonu bahar” olarak belirledi.  Bugün de Kemer’de güzel bir bahar havası var.Türkiye’nin neresinde sorarsanız sorun “Mustafa Gül zaten seçimi almış” diye konuşuluyor. Yani, Beldibi’nde ve Kemer’de baharı şimdiden getirdik. Bize şimdiden baharı getiren siz değerli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.”

 

2019.02.19 08:04:10

Yorum Yap