SON DAKİKA

logo

Tütüncü İttifak Ortakları İle Buluştu

MHP Kepez İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltı da konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mülkiyet ve imar problemlerini çözdükleri Kepez’de, 43 bin tapu tahsisi yaptıklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kepez İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıya katıldı. MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar’ın ev sahipliğinde, Sakarya Parkı’ndaki Yüzüncü Yıl Restoranda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, bazı sendika başkanları,  MHP’nin Kepez Meclis Üyesi aday adayları, mahalle başkanları ile bazı mahallelerin muhtarları da katıldı.

“Milleti bölmek isteyenler kaybedecek”
Cumhur ittifakının buluşmasında bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, Türkiye’nin, zor bir süreçten geçtiği bugünlerde milli birlik ve milli beraberliğe ihtiyacı olduğunu çok iyi bildiklerinin söyledi.
Bu anlayışla hareket ederek cumhur ittifakını Kepez’de en iyi şekilde temsil ettiklerini aktaran Tütüncü, “Kepez’de, cumhur ittifakımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi en güzel şekilde temsil ederek, en iyi neticeyi elde etmekle yükümlüyüz.  Herkes kendi ilçesinde aynı duyguyla hareket ettiğinde Allah’ın izniyle Antalya’mızda cumhur ittifakı bambaşka bir netice elde edecek. Cumhur ittifakının Antalya’da elde edeceği başarıdan şerh odağındakilerin başındakiler rahatsız olacak. Aziz milletlimizi doğulu, batılı, kuzeyli ve güneyli diye bölmek isteyenler kaybedecek.” ifadesini kullandı.  

“Kepez için dinlemeden çalışacağız”
“Biz çok çalıştığımızda kim kazanacak? Aziz milletimiz kazanacak.” diyen Kepez Belediye Başkanı Adayı Hakan Tütüncü, katılımcılara şöyle seslendi: “Buna gönülden, yürekten inanıyorum. 31 Mart’ta sandıklarda en güzel neticeyi elde edebilmek için durmadan, dinlenmeden gayret etmeli ve çalışmalıyız.
Her başarı hikâyesinin arkasında büyük bir fedakârlık, azim ve gayret vardır. Başarı,  çok çalışanların ve terleyenlerindir. O yüzden birlik ve beraberliğimiz bizim için büyük bir şans.  Bununla birlikte en güzel şekilde çalışarak güzel bir neticeyi birlikte elde edeceğiz.”

Geçmişimizde utanılacak bir icraat yok, başarı var”
AK Partili Büyükşehir ve Kepez Belediyesinin geçmişlerinde utanılacak, sıkılacak icraatlarının olmadığının altını çizen Tütüncü, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Büyükşehir ve Kepez Belediyesi olarak günlere ve gecelere sığmayacak başarılar elde ettik. Elbette ki bu başarıyı hep birlikte gerçekleştirdik. Bu başarılar hepimizin iftiharı olan konulardır. Başarımız da kolektif çalışma irademizin merkezine insanı ve şehri almamızın payı büyüktür. Bugün, bu başarılarla iftihar etme vaktidir.

43 bin tapu dağıttık, 80 bin gecekonduyu gözyaşsız kaldırdık”
2009’da Kepez’de en önemli problemlerin başında mülkiyet ve imar problemleri geliyordu. Şimdi bu sorunların yüzde 90’nından fazlası çözdük. Dile kolay 2009-2019 döneminde 43 bin tapu dağıttık ve 80 binden fazla gecekonduyu kaldırdık.   Gecekonduları tahliye ederken, hiçbir yerde kavga, gürültü olmadı. Kimsenin gözünden yaş akmadı. 80 bin gecekondunun tahliyesiyle ilgili herhangi bir gazetede bir satırlık haberimiz, televizyon kanallarındaki bir cümlelik haberimiz çıkmadı. Neden? Çünkü biz, Kepez’deki değişimi, dönüşümü gönüller kazanarak yaptık.  

“Değerlenen Kepez’de yaşayanlar mutlu
Kepez bugün inanılmaz bir değer kazandı. Yaptığımız her yatırım, dönemimizde vurmuş olduğu her zafer mührü, başarı mührü aslında bölgelerimize değer kazandırdı. Değerlenen mahallelerimizde insanlarımız mutlu oldu. Şimdi bu başarımızı ve yeni hedeflerimizi anlatacağız. Yeni hedeflerimizle kol kola, kardeşçe geleceğe yürüyeceğiz. Hedef Türk milletinin saadet ve selametidir.
Nasıl ki geçmişte söz konusu millet olduğunda bizden öncekiler kol kola girdiler, her türlü ayrıntıyı bir kenara bırakarak, teferruatta boğulmadan milletimizin geleceğine odaklandılar ve milletimize bugünlere taşıdılarsa biz de bugün aynı inançla geleceğe yürüyeceğiz.
AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi camialarının geçmişleri şanla, şerefle dolu. Bu camiaların Türkiye’ye, güzel günler armağan edeceğine yürekten inanıyorum.”
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından MHP Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayları ile günün anısına fotoğraf çekildi.  

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2019.02.18 12:47:50

Yorum Yap