SON DAKİKA

logo

Taşın Altına Elimizi Değil Gövdemizi Koyduk

Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliğiyle inşa edilen Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına katılan Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi’nin sağlık alanında önemli hizmetler yaptığının altını çizerek, “Bu hizmetlerle Kepez’i tutabilene aşk olsun” dedi.

Belediye Sağlık Merkezi ile örnek teşkil eden Kepez Belediyesi, her mahalleye Aile Sağlığı Merkezi(ASM) kazandırılması çalışmasına bir yenisini daha ekledi. Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi, Emek Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi’nin (ASM) açılış konuşmasını Emek Mahalle Muhtarı Süleyman Kabaağaç, yaptı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür eden muhtar Kabaağaç, “İyi ki varsınız” dedi. Hayırsever Tülay Atabeyli de açılış sırasında duygu ve düşüncülerini aktaran bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında duygulanan Hayırsever Tülay Atabeyli, “Canımdan öte annem ve babımın en çok istekleri sağlık alanında tüm vatandaşların hizmet alabilecekleri bir yer yapmaktı. Bu isteklerini yerine getirmek için adım attıklarında her ikisini de arka arkaya kaybettik. Annem ve babamın istekleri benim için vasiyet oldu. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Hülür; “Tütüncü bizden fazla dertleniyor”

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür de, anne babalarının hatıralarını yaşatan Atabeyli kardeşlere teşekkür etti. Kepez’in kendileri için ayrı bir güzelliği olduğuna değinen İl Sağlık Müdürü Hülür; “Kendisi de bir hekim eşi olan Hakan başkanımızla sağlıkla alanında Kepez’e yapacağımız bir hizmette hiç dert edinmiyoruz. Çünkü;  bizden daha fazla kendisinin dert edindiğini biliyoruz. Bu anlamda başkanımıza ben çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tütüncü; “Hayallerle yola düşüyoruz”

Hemşehrileri için güzel eserler yaptıktan sonra açılış törenlerinde çok mutlu olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, “Her açılış töreni mutluluk paylaşımı  ve yeni hedeflere doğru yol alma vesilesi” dedi.  “Durmak yok yola devam diyerek” sözlerini sürdüren Tütüncü; “ Her gün büyük bir enerji ile çıktığımız yolda yeni hayallerle yollara düşüyoruz. Kurduğumuz hayaller çalışmamızla gayretlerimizle gerçeğe dönüşüyor ve kazanan da Kepez oluyor.” diye konuştu.

Kepez’e 11 Aile Sağlığı Merkezi

Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi ‘nin(ASM)hayırseverlikle ilgili özel bir hikayeyi barındıran bir eser olduğuna değinen Tütüncü; “ Tülay ve  Gülay Atabeyli  kardeşler böylesi ne güzel bir eser yapacaklarını söylediklerinde biz onları cesaretlendirdik, yanlarında olduk. Belediyemiz bu eserin her aşamasında hayırsever kardeşlerin yanı başında oldu. Ve güzel bir eser ortaya çıktı. Emek Mahallesine hizmet verecek,  güzel bir sağlık merkezi haline geldi. Türkan ve Erdoğan Atabeyli büyüklerimizin de isimleri ve hatıraları burada yaşayacak.  Belediye olarak açılışını gerçekleştirdiğimiz yedinci aile merkezi. Bunlar müstakil binalar. Birde apartman dairelerinin altında olan yerlerle beraber 11’inci aile sağlığı merkezimiz. 11 Aile Sağlığı Merkezi’nin bölgeye kazandırılmasında belediyemiz bu projelerin içinde oldu. “dedi.

 

Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk

Aile Sağ lığı Hekimliklerinin bambaşka bir çalışma öngördüğünün altını çizen Başkan Tütüncü; “Devlet aile hekimlerini tayin ediyor ve görev yerlerini belirliyor. Orada aile hekimliği ile ilgili çalışma yükümlülüğünü de kendilerine yüklüyor. Üzerimizde hukuki bir sorumluluğun olmadığı bir ortamda işin içinden sıyrılabiliriz. Bizim böyle bir yükümlülüğüz yok. Devletinde böyle bir sorumluluğu kalmadı ki! Diyebiliriz. Bunları söylemek çok kolay. Biz vicdani sorumluluğumuzun gereği ne ise onu yerine getiriyoruz. Mahalleye doktur mu lazım ? Şifamı lazım? Benim vazifem hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu her şeyi hemşehrilerimizin ayağına getirmek.İşte bu sebepten dolayı belediyemiz  11 aile sağlığı merkezinin kurulmasında üstün gayretler  gösterdi. Esas aktör oldu ve taşın altına elini değil, gövdesini koydu.” diye konuştu.  

Belediye Sağlık Merkezimiz önemli bir çalışma

 Sağlık hizmetlerinin sadece aile sağlığı merkezleri ile sınırlı olmadığını da hatırlatan Tütüncü; “Belediye sağlık merkezimiz de, il sağlık müdürlüğümüzle koordinasyonlu çalışmamız ile verdiğimiz hizmetlerimiz adına çok anlamlı bir çalışmaydı. Sağlık Bakanlığı eliyle Kepez’e kazandırdığımız Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi Kepez’in sağlık alanında elde ettiği önemli hastanelerden birisi. Şehir Hastanesi’nin bölgeye kazandırılması ve Kepez’e değer katması da çok özel bir konudur. Büyükşehir belediyemiz ile iş birliği içerinde imar planlarını düzenlemek, mülkiyet sorunları çözmek suretiyle Sağlık Bakanlığına araziyi teslim ettik. “ dedi.

Kepez bizim çocuğumuz

İnsanın kendi çocuğunun büyüdüğünü fark edemediğine değinen Başkan Tütüncü, “ Geçen yıllar içerisinde dışarıdan bakanlar ‘A bu çocuk ne kadar büyüymüş’ diyorlar. İşte ! Kepez bizim çocuğumuz. İlçemiz 10 yıl içinde elde ettiği gelişme ile büyüdü, gelişti. Fark edemediğimiz hadiselerden birisi ; 10 yılda özel sağlık merkezleri noktasında önemli bir merkez oldu. Önemli markalar Antalya’ya geldi. Antalya’da çeşitli ihtisas hastaneleri bölgemizde kuruldu. Emek mahallesini dolaştığınızda ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Bütün bunlar yüksek bir ufukla oluyor. Kepez 10 yıl öncesinin, 2009 yılının Kepezi değildir. Emek mahallemiz 10 yıl öncenin sorunlarından uzaklaşmış, şimdi kendine yeni hedefler koyan, yeni hayaller kuran bir mahalle haline gelmiştir. Etrafınıza baktığınızda burada Kepez’in gelişmişlik fotoğrafını görürsünüz. Bu fotoğraf bizim için çok önemli. Biz hayaller kurduk.  Hayallerimizin peşinden koştuk. Çalıştıkça, gayret ettikçe kazanan Kepez oldu, Kepezliler oldu, Emek Mahallesi  oldu. Bizim hemşehrilemiz hizmetlerin de ve eserlerin de en önemlisine layıklar. Başladığımız noktadan çok ilerlerde olmaktan çok mutluyuz. Kepezi getirdiğimiz noktadan çok mutluyum.  Ama yeterli mi? Hayır, değil… Yeni ihtiyaçlar var.  Hem mahallelerimizin, hem de Kepez’in ihtiyaçları var. Bu beklentileri gerçekleştirmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz her şart altında bizim arkamızda dimdik duran siz hemşehrilerimiz. Helal olsun sizlere, helal olsun Kepeze “ diye konuştu.

Kepeze yeni sağlık yatırımları

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 25 Şubat pazartesi günü  saat 11.00 yapılacak olan  ‘123 projeyle 2023 Vizyonu’nu kamuoyu ile paylaşacaklarına da değinen Tütüncü, burada sağlıkla ilgili önemli projeleri açıklayacaklarını söyledi. Sağlık alanında çağ atlayan bir kepeze doğru  ilerleyeceklerini vurgulayan Tütüncü, “Belediye olarak önümüzdeki dönemlerde yapacağımız yatırımların başında en çok yatırım alanı olarak sağlık alanları geliyor.  Neden mi? Sağlık en büyün varlığımız  onun için.” dedi.

Emek’e 112 Acil İstasyonu

Kepez’e layık örnek bir seçim beyannamesi hazırladıklarını da bildiren Tütüncü, “Önemli olan akıp giden zamanın içerisinde laf değil icraat üretmek, çok konuşmak değil  iş üretmek, icraatlar meydana getirmek. 2009 yılında Kepezin sokaklarında yürürken bizlerden tapu istenirdi, kat artışı istenirdi. Şimdi ise bize kreş yapın, spor merkezi yapın, sağlık merkezi yapın, yüzme havuzu yapın diyorlar. Bu Kepez’in nasıl kabuk değiştirdiğini göstermeye yeter de artar. “diye konuştu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü konuşmasını Emek Mahallesi’ne 112 Acil İstasyonu müjdesi vererek, tamamlarken, “ Kepezi tutabilene aşk olsun. “ dedi.

Özgödek; “Kepez’in sağlık ihtiyacı kalmadı”

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de tesisi kazandıran Gülay ve Tülay Atabeyli kardeşlere teşekkür etti. Özgedek, Kepez’in kaydettiği gelişmelerle artık ilçede sağlık alanında ihtiyaçların kalmadığını söyledi. Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi (ASM) hizmete açıldı. Türkan Erdoğan Atabeyli Aile Sağlığı Merkezi’nde 6 doktor  görev yapacak.  Kepez Belediyesi’nin katkıları ile ilçeye bugüne kadar 11 Aile Sağlığı Merkezi (ASM) kazandırıldı.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019.02.14 13:15:00

Yorum Yap