SON DAKİKA

logo

BİZ KAZANIRSAK KEPEZ KAZANACAK

Kepez CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Sütçüler ve Habibler Mahallesi’nde esnafla ve vatandaşla sokaklarda bir araya gelen Dinç vatandaşlara, “Sizler var oldukça, bizler kazanacağız, biz kazanırsak, Kepez kazanacak” dedi

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, esnaf ziyaretlerini Sütçüler ve Habibler Mahallesi’nde sürdürdü. 28 yıldır doktorluk yaptığı mahallede Dinç’e, vatandaşların yoğun ilgisi dikkat çekti. Birçok insanın “Murat Abi” diye seslendiği, Dr. Murat Dinç, “Benim siyasi hırslarım yok. Büyükşehir Belediye Başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık gibi hedeflerim de yok. Ben 28 yıldır doktor olarak hizmet verdiğim Kepez’e, şimdi başkan olarak hizmet vermek istiyorum. Evde eşimi, hazırda işimi bırakarak, Kepez için bu yola baş koydum” diye konuştu.

Kepez’de yeni bir dönem başlatacağını ifade eden Murat Dinç, “Kepez’in esnafı da, yaşayanı da buradan memnun değil. Birçok insan günlük işlerini halletmek için, sosyalleşmek için, iş için Muratpaşa’ya, Konyaaltı’na gidiyor. Biz burada yeni bir Kepez inşa edeceğiz ve Kepez’i cazibe merkezi, Antalya’nın göz bebeği haline getireceğiz. Muratpaşa’dan, Konyaaltı’ndan halkımız zaman geçirmek için Kepez’e gelecek” dedi.

MASRAF ÇOK, SİFTAH YOK

Dr. Murat Dinç, esnaf ziyaretleri sırasında uğradığı iş yerlerine, iş durumlarıyla ilgili sorular sordu. Dinç’e birçok iş yeri sahibi ve çalışanları, işlerinin yolunda olmadığını, para kazanamadıklarını, kazandıklarının da yetmediğini söyledi. Ekonomik anlamada zor günler geçiren Kepezli vatandaşların, ulusal ve yerel yönetimlere karşı tepkili olduğu gözlemlendi. Dinç’in esnaf ziyaretleri sırasında öğlen saatlerinde uğradığı bir iş yeri sahibinden duyduğu, “Biz bittik, tükendik resmen. Daha kepenki açmadan masrafları düşünüyoruz. Çalışanların maaşı, kirası, faturası, toptancısı. Bakın bu saat oldu daha siftahım yok, masrafımsa dünya kadar. Vatandaşın da yapacak bir şeyi yok, kimsenin cebinde parası yok. Bu düzen değişmeli artık, sonumuz kötüye gidiyor” sözleri üzerine Dinç, “Küçük esnafın halinden çok iyi anlıyorum. Anlamamak imkansız zaten, bütün dükkanlar boş, bir kısmı devrediyor, işini bırakıyor, büyük bir kısmı çalışanını işten çıkarıyor, yoksa maaş veremiyor. Hiç endişeniz olmasın, bu düzeni değiştireceğiz. Herkesin çalışıp, herkesin kazandığı bir düzen kuracağız Kepez’de. Bizimle birlikte en çok esnaf kazanacak. ‘Kepezkart’ ve buna benzer projelerle, esnafımıza sahip çıkacağız, Kepez’i kalkındıracağız” diye konuştu.

GENÇLERE ‘DİNÇ‘ TAVSİYE

Habibler Mahallesi ziyaretleri esnasında durakta otobüs bekleyen lise öğrencileriyle karşılaşan Murat Dinç, öğrencilere üniversite ve meslek tercihleri hakkında tavsiyeler vererek tecrübelerini paylaştı. Liselilere üniversite tercihlerinin öneminden bahseden Dinç, “Şimdiden hedefinizi koyun çocuklar, şimdiki genç neslin işi çok zor. Dünya bir günde değişiyor, geleceğin mesleklerine yönelin ve muhakkak en az bir yabancı dil öğrenin” diyerek tavsiyelerde bulundu. Dinç’in tavsiyelerini dikkatle dinleyen öğrenciler, eğitim sistemiyle ilgili sıkıntılardan bahsettiler. Buna karşılık Murat Dinç, “Kendinizi olabildiğince geliştirin çocuklar, bu dönemde liyakat sahibi bireyler bulmak çok zor. Vizyonunuzu, ufkunuzu genişletin. Dünya her geçen gün yenileşiyor, dijitalleşiyor. Ayak uydurmak, üretime katkı sağlamak zorundayız. Bunu da siz gençler başaracaksınız” diye cevap verdi. Sohbetinin ardından Dinç, öğrencilere kalem hediye ederek başarılar diledi. 

2019.02.08 11:02:05

Yorum Yap