SON DAKİKA

logo

Kardeş İlçelerimiz İle İmzalar Atıldı

Törene, Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Kemal Çelik, İl Müdürü Mustafa Özen, İlçe ve Kardeş İlçe Kaymakamları ve Müdürleri, Kurum Müdürleri, Öğretim Görevlileri ile Bakanlık Personeli katıldı.

Antalya’nın ilçeleri belirlenen kardeş ilçeleri ile karşılıklı protokol Kardeş ilçe Kaymakamları Kardeş ilçe Tarım ve Orman müdürleri tarafından Vali Münir Karaloğlu huzurunda imzalandı.

 

Gelin kardeş olalım projemizin tanıtım filmi salondan büyük alkış aldı.

 

Antalya’nın tarımsal tecrübelerinin ülkemiz geneline yayılması için Antalya Valimiz Münir Karaloğlu önderliğinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürümüz Mustafa Özen yönetiminde  “gelin kardeş olalım” çağrımız yedi renk yedi bölgesiyle güzel ülkemizin dört bir yanına ulaştı.

 

Gelin kardeş olalım projesinin amacı, kardeş ilçelerimizin refah düzeyini arttırarak ülkemizin küresel rekabette daha fazla söz sahibi olmasını sağlamak, gelecek kuşaklara ambarları dolu bir Türkiye bırakmaktır. 

 

Antalya sahip olduğu ekolojik ve jeolojik üstünlükleri ile ülkemizde tarımda bilgi birikiminin en yüksek düzeyde gerçekleştiği yer olup, yıllık 12.1 milyar tl tarımsal hasıla ile Türkiye tarımının lokomotifidir.

 

Bilgi çağını yaşıyoruz.

Bu bilgi çağı içerisinde tarımsal bilgi ve teknolojide antalya’nın edindiği kazanımı, ülkemizin değişik bölgelerindeki ilçelerimize açıyoruz.

Seracılık, meyvecilik, mantarcılık,  sebzecilik, hayvancılık, tropik ürünler, tıbbi ve aromatik bitkiler,   süs bitkileri yetiştiriciliği ile bu ürünlerin ihracatında edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi kardeş ilçelerimize aktarmak istiyoruz.

3 yıl sürecek proje ilçeler arasında il müdürlüğümüz koordinatörlüğünde karşılıklı teknik ziyaretler, çiftçi ve sektör toplantıları ile ortak proje uygulamalarını içermektedir. 

Gelin kardeş olalım projemizle ülkemizin farklı illerine bağlı ilçeleriyle kardeşlik protokolü düzenleyerek bilgi, teknoloji ve deneyim transferi ile ortak projeler uygulayacağız.

 

Proje komisyonu tarafından yapılan değerlendirmelere göre,

 

ESKİŞEHİR BEYLİKOVA,  KONYAALTI İLÇEMİZLE

 

MUŞ MALAZGİRT, DÖŞEMEALTI İLÇEMİZ İLE

 

SİİRT TİLLO, ELMALI İLÇEMİZLE

 

ERZURUM TORTUM, ALANYA İLÇEMİZLE

 

HAKKARİ ÇUKURCA, KORKUTELİ İLÇEMİZLE,

 

VAN GEVAŞ, SERİK İLÇEMİZLE

 

TUNCELİ OVACIK, AKSU İLÇEMİZLE

 

BİTLİS TATVAN, KUMLUCA İLÇEMİZLE

 

MANİSA GÖRDES, FİNİKE İLÇEMİZLE

 

KÜTAHYA SİMAV, KEMER İLÇEMİZLE

 

ZONGULDAK DEVREK, MANAVGAT İLÇEMİZLE

 

 YOZGAT BOĞAZLIYAN, DEMRE İLÇEMİZLE

 

DİYARBAKIR SUR, GAZİPAŞA İLÇEMİZLE

 

ŞANLIURFA HALFETİ, KEPEZ İLÇEMİZLE

 

KONYA TUZLUKÇU, MURATPAŞA İLÇEMİZLE

 

BALIKESİR EDREMİT, KAŞ İLÇEMİZLE

 

İZMİR SELÇUK VE SAMSUN BAFRA İL

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ile kardeş olmuştur. 

 

Gelin kardeş olalım projemize katılan kardeşlerimizle 2023 hedeflerine birlikte yürüyoruz.

2019.02.05 12:04:35

Yorum Yap