SON DAKİKA

logo

DİNÇ, SOKAĞA İNDİ

CHP ve İYİ Parti’nin Kepez Belediyesi Başkan Adayı Murat Dinç, Kepez’de çalışmalarına devam ediyor. Bir yandan oda, dernek ve STK’ları ziyaret eden Dinç, bir yandan da halkla buluşuyor. Sütçüler Mahallesi esnafını ziyareti sırasında büyük ilgi gören Başkan Adayı Doktor Murat Dinç, “Hep birlikte Kepez’de huzura kavuşacağız” dedi

CHP ve İYİ Parti’nin Kepez Belediyesi Başkan Adayı Murat Dinç, çalışmalarına hız verdi. Sütçüler Mahallesi esnafıyla bir araya gelen Dinç, sabah saatlerinde başladığı ziyaretini, gün boyu sürdürdü. Murat Dinç işyerlerini tek tek ziyaret ederek bir yandan esnafla sohbet ederken, bir yandan da sorunları dinledi. Kendisinin de uzun yıllar doktorluk yaptığı Sütçüler’de esnaf ve halk tarafından oldukça sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Dinç, “Burası benim evim, buradaki insanlar beni yakından tanır. Bunca zaman burada sizlere karşı kendi işimi nasıl yapmışsam, size nasıl davranmışsam belediye başkanı olduktan sonra da böyle olacak. Sevgiyle, emekle, bir arada, elimizden geleni yapacağız. Kepez’i Antalya’nın gözbebeği haline getireceğiz” diye konuştu.

“ESNAF BUNU HAKETMİYOR”

Dinç’in ziyaretleri esnasında birçok iş yerinin kapalı olması dikkat çekti. Sütçüler Mahallesi’nde birçok iş yerinin kepenk kapatmış vaziyette olmasına oldukça üzülen Doktor Murat Dinç, “Şu esnafın haline bakın, olacak iş değil. Esnafımız bunu haketmiyor. Eskiden buralar ana baba günü gibiydi, her dükkan işlerdi. İşte Kepez’i bu hale getirdiler. Yeniden canlandırmamız, esnafı ayağa kaldırmamız şart” dedi. Sütçüler Mahallesi esnafları, “Bizler zor durumdayız, sabah daha dükkanı açmadan kirasını, faturasını, elemanların maaşlarını düşünmek zorundayız. Akşama bul ki eve ekmek götürebilesin” diyerek durumlarından yakındılar. Yola çıkış parolası olarak “Kepez’e iş, Kepezli’ye aş lazım” diyen Dinç, “Bir çoğunuzun hastalığına şifa bulmaya çalıştım. Sorunlarınızı biliyorum, inşallah onlara da şifa bulacağım. Kepez bana, doktorunuza emanet” şeklinde konuştu.

KEPEZKART’A İLGİ BÜYÜK

Murat Dinç’in, KepezkartProjesi, Sütçüler esnafı tarafından da yankı buldu. Ziyaret ettiği hemen hemen her dükkanda ‘Kepezkart’ projesinden bahsederek, sıkıntıları hep birlikte aşacaklarını ifade eden Dinç, “Kepezkart, inanılmış ve herkesin kazanacağı bir proje. Yalnız bu yardımı alanlar değil, esnafımız da kazanacak, herkesin yüzü gülecek. Buradaki nüfus yoğunluğu fazla ancak insanlar paralarını burada harcamıyorlar. Bizim amacımız, paramızın Kepez’de dönmesi, Kepez halkının ve esnafının kazanması. Bu sayede zenginleşir ve hedeflerimize daha kolay ulaşırız. Kepez esnafını kalkındırmak için yalnız Kepezkart değil, buna benzer birçok projemiz var. Zamanı geldiğinde hepsini açıklayacağım. Merak etmeyin, buradaki insanlar huzura ve refaha kavuşacaklar” diye konuştu.

2019.02.05 10:06:14

Yorum Yap