SON DAKİKA

logo

YILIN EN KISA AYI “ŞUBAT”TA ANTALYA DOB’DAN DOPDOLU PROGRAM

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2019’un en kısa ayı olan Şubat’ta zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, bale, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 11 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar devam etmekte.

KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

 Rossini’nin 18 yaşında iken bestelediği ve ilk profesyonel operası olan “Evlilik Senedi” Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından bu sezon son kez 2 Şubat Salı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alan ve orkestra şefliğini Ömer Yöndem’in üstlendiği eseri Yiğit Günsoy sahneye koydu.

 “SİHİRLİ DÜNYA” SEZONUN SON İKİ TEMSİLİ İLE ÇOCUKLARA VEDA EDİYOR.

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Sihirli Dünya” çocuk oyununu 05 Şubat ve 12 Şubat Salı günleri saat: 11.00’de bu sezon son kez sahneleyecek. Haldun Özörten’in yazdığı ve çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatan eser Reyhan Süme tarafından sahneye koyuldu. Müzik düzenlemeleri Kenan Kahyaoğlu’nun yaptığı eserin ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

 OPERET SEVEN ANTALYALILAR İÇİN “ÇARDAŞ PRENSESİ” TEKRAR SAHNEDE

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, Macar besteci Emmerich Kalman’ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen “Çardaş Prensesi” operetini, 9 Şubat Cumartesi saat: 20.00’de tekrar sahneleyecek. Haldun Özörten tarafından sahneye konulan ve metni Leo Stein ve Bela Jenbach’a ait olan eser Aydın Gün’ün çevirisi ile Türkçe olarak seslendirilecek.

 Eserde Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan yönetirken, Antalya DOB korosu Mahir Seyrek tarafından çalıştırıldı. Neşeli ve melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eserde dekor tasarımı Gürcan Kubilay’a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye, koreografi Serhat Nüfusçu’ya ve ışık tasarımı ise Mustafa Eski’ye ait.

 ŞUBAT AYININ TEK BALESİ “AFİFE”

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği “Afife” modern balesini bu sezon ilk kez 16 Şubat Cumartesi, 19 Şubat Salı ve 28 Şubat Perşembe günleri saat: 20.00’de sahneleyecek. Ülkemizin ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı Afife Jale’nin hayatı üzerine kurulu bir modern bale prodüksiyonu olan eserin libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’e, müzikleri ise Turgay Erdener’e ait.

   DÜNYACA ÜNLÜ “AIDA” OPERASI ANTALYA DOB SAHNESİNDE

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi’nin “AIDA” operasını 23 Şubat Cumartesi saat: 19.00’da sanatseverler ile buluşturacak. Orkestra şefliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koydu.

 Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

 VE ŞUBAT AYINDAKİ KONSERLER

 Antalya Devlet Opera ve Balesi ilk olarak 4 Şubat Pazartesi saat: 15.00’te Antalya Müzesi’nde “Oda Orkestrası Konseri” düzenleyecek. Ardından 14 Şubat Perşembe saat: 20.00’de “Sevgililer Günü Konseri” ile sanatseverlere keyifli bir gece yaşatacak olan Antalya DOB, 26 Şubat Pazartesi saat: 20.00’de “Anadolu Nefesli Beşlisi”ni Antalyalı sanatseverlerle buluşturacak.

2019.01.29 13:43:42

Yorum Yap