SON DAKİKA

logo

SÖZEN’İN HALKLA BULUŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Halkla Buluşma” gezileri kapsamında son olarak Çakış Yeniköy, Büklüce, Bereket, Oymapınar Iğrışlar, Bucakşeyhler ve Çayyazı Mahallelerinde vatandaşları ziyaret etti. Bucakşeyhler Mahallesi ziyaretinde DP İl eski Başkanı Hasbi Ünal ve Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal da Sözen’e eşlik etti. Antalya siyasetinin de önemli isimlerinden olan Hasbi Ünal, Bucakşeyhler Mahallesi halkından Şükrü Sözen ve CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi adayı Muhittin Böcek’e destek istedi.

COŞAR, “SÖZEN VE BÖCEK ORTAK ÇALIŞMALI”

Halkla Buluşma gezilerinde açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, Başkan Şükrü Sözen’in 10 yılda Manavgat’ın çıtasını yükselttiğini, Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışacağı zaman daha iyi işler başaracağını vurgulayarak Başkan Sözen ve Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek’e destek istedi Coşar, konuşmasında “Yerel seçim dönemindeyiz. Halkın belediyeciliği ile 10 yıldır Manavgat’ı yöneten Sayın Şükrü Sözen, kenti nereden nereye getirdiğini hepimiz görüyoruz. Şimdi sizlerden aldığı güçle yeniden kentimizi yönetmeye talip oldu. Bizler belediye başkanımıza sizlerden destek isterken Büyükşehir Belediyesi ile de ortak çalışarak daha iyi hizmet edeceğine inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile Manavgat Belediyemizin uyumlu çalışması çok önemli. Bu yüzden Büyükşehir Adayımız Sayın Muhittin Böcek’e de sizden destek istiyoruz. Sayın Böcek, 20 yıldır görev yapmakta. Kendisi 1999’da yüzde 27 oy ile gelip, her dönem oy oranını yükseltmiş bir belediye başkanıdır. Başarısını her dönem tasdikleyen, yıpranmadan başarı çıtasını yükselten bir isimdir. Bizler onun adil bir şekilde hem Antalya’yı hem Manavgat’ımızı kucaklayacağını düşünüyoruz. Sizlerden hem Şükrü Başkanımıza hem Sayın Böcek’e desteklerinizi istiyor, yerel seçimlerin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” sözlerine yer verdi.

 SÜRECİN HAKKINI VERMEYE ÇALIŞTIK

Daha sonra söz alan Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen ise, soğuk havaya rağmen kendisini dinlemeye gelen tüm mahalle halkına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Şükrü Sözen, “Böyle olumsuz havalarda güzel ev sahipliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Zor meşakkatli günler geçiriyoruz. Fedakarlığınız için teşekkür ediyoruz.Belediye Başkanlığı süreçlerini taşımak tozpembe değildir. Bütün gücümüzle sürecin hakkını vermeye çalışıyoruz. Sizlerin bu kadar soğuk havaya rağmen güler yüzünüz ve sıcak ilginizle karşılanmak bizleri onurlandırıyor. Sizlerin ilgisi karşısında kendi evime gelmiş gibi hissediyorum. Hepinizle anılarımız, yaşanmışlıklarımız var. Ben sizlerin çocuğuyum. Sizin aranızdan çıkmış, sizlerle yoğrulmuş bir evladınızım” dedi.

 SÖZEN; “HALK GEÇİM DERDİNDE”

Başkan Şükrü Sözen konuşmalarında halkın yaşadığı geçim sıkıntısına değindi. Sözen şunları söyledi. “Vatandaşımızda yaşam mücadelesi veriyor. Bugün içinde bulunduğumuz koşullar hakikaten çok zor. Konumum gereği halkın ne sıkıntı çektiğini fark edebilen konumdayım. Yaşamdan bile umudunu kesmiş, günde birkaç kişiyle sohbet ediyorum. Çoluğuna çocuğuna yetememiş aileler görüyoruz. İnsanlar gününü geçirme, ayakta kalma kavgası veriyor. Bırakın keyifli yaşamayı günlük yaşıyor. Çocuğunun geleceği için borcunun harcının üstesinden gelebilmenin mücadelesi içinde. Varsa ticarethanesinin borcunu ‘nasıl öderim?’ diyenler, sabahı zor ediyor. Üretim maliyetlerini biliyorum, tarımın ne kadar zor olduğunu biliyorum. İnsanlarımız yaşamla ilgili belli umutsuzlukları olmasına rağmen,bizi biz yapan değerlerimizi unutmamışlar. Bunlar bizi umutlandırıyor”

 TÜM MAHALLELERİMİZE HİZMET GETİRDİK

Bizim de dev sorunlarla mücadele ederken, kaşımız düşebiliyor bazen ama kaldığımız yerden devam ederek, onurlu mücadeleyi sürdürmeye çalışıyoruz. 10 yıldır bizim de her günümüz sorunların nasıl üstesinden gelebiliriz kavgasıyla geçti. Köylerimize bu zor şartlar altında hizmet getirdik. Süreci asla eksiksiz getirdik diyemeyiz. Eksiklerimiz olmuştur. Ama noksan kaldığımız hizmetlerin de sebebi vardır. Bilmenizi isterim. Buna rağmen kent merkezinde pek çok dev yatırımları neticeye götürdük. Ulaşmadığımız mahalle kalmadı diyebilirim. Ama az ama çok bütün mahallelerimize hizmet götürdük. Yaşadığımız zorlukların çoğu Büyükşehir Yasası kaynaklıydı. Engellemelere rağmen kentimize en iyiyi yapmaya çalıştık. Her zaman ilkleri gerçekleştirdik. 10 yılda çok yol katettik. Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalıştığımız zaman daha iyisini başaracağıma inanıyorum. Bu yüzden sizden de büyük düşünmenizi istiyorum. Muhittin Böcek’le güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Eksik kalan hizmetlerin alınması için yeri gelince mücadele edip, Böcek’ten sizler için alacağım. Önce duanızı, sonra desteklerinizi istiyorum” dedi.

 HASBİ ÜNAL BÖCEK VE SÖZEN’E DESTEK İSTEDİ

Bucakşeyhler ziyaretine katılan DP il eski Başkanı Hasbi Ünal da konuşmaları ile Sözen ve Muhittin Böcek’e mahalle halkında destek istedi. Ünal, “Şükrü Sözen Başkanımız ve CHP heyeti bu saatte bizi ziyaret ederek bizi onurlandırdı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz Şükrü Başkanın ne kadar zorluklarla belediye başkanlığı yaptığını. Şükrü Başkan bir şey yapmak istediğinde Büyükşehir Yasası nedeniyle çalışmalarına mani olundu. Ama bu sefer farklı olsun istiyoruz.Muhittin Başkan da, Şükrü Başkan da benim çok değerli bir dostumdur. İkisi de sizin gibi. Sizin içinizden birileri. Nasıl Şükrü başkanı seçiyorsunuz, Muhittin Başkanı da seçin. Yeri geldi burada Büyükşehir Belediyesi’ne bir asfaltı bile yaptıramadık. Manavgat merkezde ne varsa köyümüzde olmasını istiyoruz. Bucakşeyhler’de Ak Parti’nin bir tek çivisi bile yoktur. Biz Manavgat’ın bir mahallesiysek Manavgat’ta ne varsa bize de yapılmasını istiyoruz. Bunu Şükrü Başkan’ın yapacağına inanıyoruz. Ben uzun süre siyasetle uğraştım. Bu güne kadar bir tek siyasi konuşma yapmadım. Burası benim köyüm. Köyümü çok seviyorum. Ama Buraya CHP yöneticileri belediye başkanı ilçe başkanı gelmiş saygıyla karşılıyorum. Elimden ne gelirse desteğimi sonuna kadar vereceğim. Şu anda Şükrü Başkanın arkasındayım. Şükrü Başkanıma ve Muhittin Başkanıma sizden oy istiyorum” dedi.

2019.01.29 09:52:33

Yorum Yap