SON DAKİKA

logo

20 MAHALLEDE SÖZEN COŞKUSU

Manavgat’a bir dönem daha hizmet edebilmek amacıyla gün içinde gidilmedik esnaf, sıkılmadık el bırakmayan Başkan Sözen, akşam ve geceleri de mahalle mahalle gezerek halkla kucaklaşmaya devam ediyor. Son bir haftadır 20 mahallede toplantılar yapan Başkan Sözen’e başta kadınlar olmak üzere, mahalle büyükleri ve gençler büyük ilgi gösteriyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, 10 yıllık deneyimi ile bir dönem daha kente hizmet edebilmek amacıyla 31 Mart 2019 yerel seçimlerine var gücüyle hazırlanıyor. Başkan Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Yönetimi ve Seçim Komitesi’nin hazırladığı plan doğrultusunda yağmur, çamur, soğuk dinlemeden fırtına gibi esiyor ve tüm halka ulaşmaya çalışıyor. Başkan Şükrü Sözen’e her yerde eşi Hatice Sözen, oğlu İbrahim Sözen’le birlikte CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, seçim komitesi üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleriyle partililer de eşlik ediyor.

 GÜN İÇİNDE ESNAFLARLA BULUŞTU

Başkan Şükrü Sözen, geçtiğimiz hafta içerisinde gün içerisinde Pazartesi Pazarı, Perşembe Pazarı ile Sarılar Pazar Yerlerini, Ilıca-Kumköy Bölgesi’ndeki esnaf ve vatandaşları, sanayi sitesi esnaflarını ziyaret ederek, emekli öğretmenlerle de bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Sözen, gün içerisinde cenaze, düğün ve taziyelere gitmeyi de ihmal etmedi. Başkan Sözen, akşamları ise kırsal mahallelerde genç, yaşlı, çocuk ve kadınların da katıldığı Manavgat halkıyla kucaklaştı.

 20 MAHALLEYİ GEZDİ

Sözen, geçen hafta akşam saatlerinde CHP Seçim Komitesi’nin planlaması dahilinde Odaönü, Boztepe, Karakaya, Perakende, Denizkent, Denizyaka, Örenşehir, Yalçıdibi, Çenger, Dolbazlar, Şişeler, Yeniköy, Çavuşköy, Uzunlar, Sırtköy, Salur ve Evrenleryavşı, Kadılar, Halitağalar ve Namaras Mahallelerini ziyaret etti. Sözen geceleri ise çeşitli mahallelerde ev ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla birebir sohbet etti. Sözen, her gittiği mahallede sıcak bir şekilde karşılandı. Oldukça soğuk havada gerçekleştirilen gezilerde Başkan Sözen, kimi zaman ateş ve soba etrafında ısınarak halkla sıcak sohbetler yaptı.

 MANAVGAT’TA MUHİTTİN BÖCEK İSMİ SEVİLİYOR

Başkan Sözen, her gittiği mahallede Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le ilgili de konuşmalar yaparak vatandaşlardan hem Manavgat hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için destek istedi. Alkışlarla karşılanan Muhittin Böcek ismine, mahallelerde büyük ilgi olduğu gözlendi. Başkan Şükrü Sözen, 10 yılda belediyecilik anlamında çok büyük tecrübe edindiğini dile getirerek, bir dönem daha Manavgat’ta Belediye Başkanlığı yaparak kenti geleceğe taşıyabileceği konusunda vatandaşa güven verdi.

 KADINLARA “BİZİM PAZAR” MÜJDESİ

Kadınların aile ve kent ekonomisine katkı yapmalarını sağlayan “Toros Kadınları” Projesiyle ödüller alan Başkan Sözen’e, özellikle kadınların ilgisi büyük oldu. Sözen’in, konuşma yaptığı her mahallede en ön safları kadınlar doldurdu. Başkan Şükrü Sözen’in mahallelerine geleceğini duyan kadınların, işlerini güçlerini bırakarak toplantı alanına yetişmeye çalışması dikkatlerden kaçmadı. Başkan Sözen, Manavgat’ın vefakar kadınlarına, Manavgat Belediyesi olarak “BİZİM PAZAR” ismiyle geliştirdikleri projenin de müjdesini verdi. Sözen, “Toros Kadınları Emek Pazarı Proje’mizin devamı niteliğindeki bu çalışmamızda, Toros dağlarının eteklerindeki üretici kadınlarımızı da pazarımıza dahil etmek istiyoruz. Amacımız, Manavgat’ımızın verimli topraklarında, bizim kadınlarımızın bereketli elleriyle ürettiği ürünleri sergilemek, satışını sağlamak, kadınlarımızın aile ekonomisine daha çok katkı yapmalarına imkan vermek, ürünlerini markalaştırıp, pazarlamaları için önlerinde ışıklı bir yol açmaktır. Bunun duyurusunu da ekiplerimiz köy köy gezerek yapmakta. Bütün kadınlarımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

 

 

2019.01.14 10:22:33

Yorum Yap