SON DAKİKA

logo

Şampiyonlara Madalya Ve Kupa

Antalya Spor Salonu,Çok Amaçlı Spor Salonu, Özgecan Aslan Spor Salonunu Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya antrenman sahalarında incelemelerde bulundu ve sporcularla sohbet etti.

Şampiyonlara madalya ve kupa

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Antalya Spor Salonunda düzenlenen Okul Sporları Yıldız Kızlar ve Erkekler  Basketbol müsabakaları ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli ve aileler katıldı.

Bakan Yardımcısı, Hamza Yerlikaya, Okul Sporları Yıldız Kızlar ve Erkekler  Basketbol müsabakalarında birinci olan,   Özel Antalya Kavram Orta okulu Yıldız kızlar ve Özel Antalya Başarı Orta Okulu Erkek takımlarına kupa ve madalyalarını verdi ve sporculara başarılarının devamını diledi.

Sporda hedeflerimiz büyük

Bakan Yardımcısı, Hamza Yerlikaya, Kepez Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Çok Amaçlı Spor salonu ve Antalya Spor Salonunun antrenman tesislerini yerinde inceledi, çalışmaları hakkında antrenörlerinden bilgi aldı.  Yerlikaya, Antalya Spor Salonu okçuluk tesisinde sporcuların ısrarı üzerine ok atışı yaptı. Sporcular, alkışlarla bakan yardımcısına destek verdi. Her iki denemesinde oku hedefe sapladı. Ata sporu okçuluğun bu yıl önemli madalyalar kazanıldığını kaydeden Yerlikaya, “Okçuluk,sporunun yükselişi ortada. İnşallah daha büyük desteklerle daha büyük başarılara imza atacağız." ifadelerini kullandı. 

Gençlik merkezi sosyalleştiriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya,Özgecan Aslan Gençlik Merkezimizi ziyaret etti. Okullarından geriye kalan zamanlarda gençlik merkezlerimize gelerek sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunan gençlerle sohbet etti. Hamza Yerlikaya,“Gençlik merkezindeki sosyal faaliyetlerin üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimine katkı sağladığına dikkat çekerek, öğrencilere şöyle seslendi: “Sosyal projelerin içerisinde yer almanız sizi derslerinizde başarısız kılmayacağı gibi tam tersine hem derslerinizde hem de hayatın içerisinde ciddi başarılar elde etmenizi sağlayacaktır. İnsan kendini geliştirmelidir. O bakımdan gençlik merkezi, üniversite öğrencilerinin kendilerini farklı geliştirebileceği bir yerdir. Üniversiteyi iyi bir şehirde okumak, iyi bir sosyal çevrenin içerisinde bulunmak çok önemlidir. Farklılık, kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi bakımındandoğru yer gençlik merkezidir” dedi.

Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde bulunan 15 Temmuz köşesinde gençlerin  yazdığı anı defterini ve fotoğraflarını inceleyen Yerlikaya, “Yeni ve Güçlü Türkiye yolunda birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışacağız. 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna canını veren Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız”. Dedi.

 

 

 

2019.01.09 11:27:03

Yorum Yap