SON DAKİKA

logo

Büyükşehir’den Fatma Teyze’ye Yeni Balkon

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Engelsiz Antalya Projesi’ 65 yaşındaki Fatma Ümüksüz’ün hayatını kolaylaştırdı. Yürüme zorluğu yaşayan Fatma teyzenin rahatça balkonuna çıkabilmesi için evinde düzenleme yapıldı. Fatma Teyze, balkonunda güneşe çıkabileceği, rahat bir nefes alabileceği için Başkan Türel’e dua ediyor…

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Mekânlar Projesi ile engelli bireylerin özel mülkiyetlerinde yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kepez İlçesine bağlı Dokuma Mahallesi’nde yürüme engeli bulunan 65 yaşındaki Fatma Ümüksüz’ün evinde balkon düzenlemesi gerçekleştirdi. Kapıyı açmakta yaşadığı zorluk nedeniyle koltuk değnekleri ile balkonuna çıkamayan Fatma teyzenin arzusu yerine getirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin Bakım Onarım Ekipleri, Fatma Ümüksüz’ün balkona rahatça ulaşabilmesi için balkonuna sürgülü kapı yaptı. Fatma teyze çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Artık ben de rahat bir hava alabileceğim” dedi. 

‘Rahat bir hava alabileceğim’

Engelsiz Antalya Projesi’nden oğlunun haberdar olup, başvuru yaptığını ifade eden Fatma Ümüksüz şunları söyledi: “Oğlum internetten Büyükşehir Belediyesinin engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına evlerinde tadilat yaptığını görmüş. Benim adıma başvuru yaptı. Büyükşehir Belediyesi kısa sürede isteğimize cevap verdi. Balkonum daha önce benim kullanımıma uygun değildi. Şimdi komple camdan sürgülü kapı yaptılar. Balkona çıkamıyordum, güneş yüzü görmüyordum. Şimdi Başkan Menderes Türel, sayesinde balkona çıkmam daha da kolay olacak, Ben de rahat bir hava alabileceğim bir alana kavuşmuş olacağım” diye konuştu.

Hizmetlerden çok memnunum

Başkan Türel’in hizmetlerinden çok memnun olduğunu ifade eden Fatma Ümüksüz; “Her gün bana yemek gönderiyor, temizlikçi gönderiyor, her ihtiyacımı görüyor. Hasta veya ihtiyacı olan kim varsa onların yardımına koşuyor. Böyle insandan memnun olunmaz mı? Allah ondan razı olsun” dedi.

 

 

 

2019.01.03 12:47:05

Yorum Yap