SON DAKİKA

logo

Kalp Dostu Tuz Olur mu

Tuz deyince ilk akla gelen marka olan Billur Tuz, sodyumu yüzde 50 azaltılmış rafine sofra tuzuyla, kalp ve yüksek tansiyon riski taşıyanların imdadına yetişiyor. Rafine edilmiş deniz tuzundan iyot ilave edilmeden üretilen ürün, ideal sodyum ve potasyum karışımıyla vücudun dengesini sağlamaya yardımcı oluyor.

İnsan vücudunun fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gerekli bir besin maddesi olan tuzun, dengeli ve bilinçli tüketimi, sağlıklı yaşamın en önemli adımları arasında yer alıyor. Özellikle hangi tuzun neye iyi geldiğini, hangi ölçüde kullanılacağını bilmek büyük önem taşıyor.

Tuz deyince ilk akla gelen marka olan Billur Tuz, sodyum alımına dikkat edenlere özel ürünüyle sağlığa katkıda bulunuyor. Billur Tuz’un, sodyumu yüzde 50 azaltılmış rafine tuzu, kalp ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları olanların imdadına yetişiyor. Rafine edilmiş deniz tuzundan iyot ilave edilmeden üretilen rafine iyotsuz sofra tuzu, idealsodyum ve potasyum karışımıyla vücudun dengesini sağlamaya yardımcı oluyor.

 

Kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon riski taşıyanların sodyum tüketiminin azaltılması tavsiye ediliyor. Türk Kalp Vakfı’nın desteklediği, sodyumu yüzde 50 azaltılmış tuz, ideal sodyum ve potasyum karışımıyla daha az sodyum tüketimi sağlarken vücudu potasyum ile destekliyor. Sadece kalp ve damar sağlığı hassasiyeti olanlar değil,  yemeklerin lezzetine düşkün olanlar ve tuz miktarında ölçüyü abartanlar, sodyumu azaltılmış ürünleri tercih ediyor.

Billur Tuz Hakkında:

Billur Tuz, Türkiye’de üretim yapan ilk rafine tuz fabrikası olarak 1964 yılından beri İzmir’de faaliyet göstermektedir. Billur Tuz, ham tuz ihtiyacını, Türkiye’nin en büyük deniz tuzlası olan ÇamaltıTuzlası’ndan karşılamaktadır. Çamaltı Tuzlası, Ege Denizi kıyısında, doğal koruma alanı olan İzmir Kuş Cennetinin yanında yer almaktadır. Türkiye’de tuz alanında bugün en büyük tesise sahip, en güvenilir ve sektörün her zaman tartışılmaz lideri olan Billur Tuz’un bugünkü kapasitesi 250.000 ton olup, yeni yatırımlar ile kapasitesini arttırma çalışmaları devam etmektedir. Billur Tuz, rafine sofra tuzu üretimi amacıyla kurulmuş, zamanla pazar ihtiyaçları doğrultusunda, üretim tesislerine yatırım yaparak rafine ve yıkama sanayi tuzları, sağlık tuzları ve doğal sofrada öğütme tuzlarını da portföyüne katmıştır. Gelişmiş laboratuvar, modern cihazlar ve ileri üretim teknolojisi ile 
2018.10.12 14:43:01

Yorum Yap