SON DAKİKA

logo

SELVİ, SPOR FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, Başkan Yardımcısı Arif Tatar, yönetim kurulu üyeleri ve antrenörlerle basın toplantısı düzenleyerek, spor kulübünün faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya geçtiğimiz pazar günü beşincisi gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşleri hakkında konuşarak başlayan Selvi, güreşlerin başarıyla tamamlandığını söyledi. 800 civarında güreşçiyi Aksu er meydanında ağırladıklarını kaydeden Selvi, “Kulüp olarak 38 güreşçimiz er meydanımızdaydı. Bunlardan 8 tanesi derece yaptı. Biz yeni bir kulübüz, başaltında pehlivanlarımız yok alınan dereceler bizim için başarı. Güreşlerimizden alnımızın akıyla çıktık. Er meydanımızda on bine yakın kişiyi ağırladık. Belediyemizin ve basın mensuplarımızın destekleriyle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Halil Şahin her zaman bizlere elinden gelen desteği veriyor. Sporu seven, sporcu dostu bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Başkanımıza ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yağlı pehlivan güreşlerinin ardından aralık ayında minder güreşlerinin başlayacağını ifade eden Mehmet Selvi, hedeflerinin Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu olduğunu kaydetti. Diğer spor branşlarına da önem verildiğinin altını çizen Selvi, “Futbolda ilçemizde 5 takımımız var. Geçen yıl yeni bir kulübe göre sezonu başarıyla tamamladık. 23 Ağustos 2014’te kulübü teslim aldığımızda hiç sporcumuz yoktu,  spor aktivitesi yoktu, kulübün 14 bin lira borcu vardı. Bugün hiçbir yere bir kuruş borcumuz yok.” şeklinde konuştu.

KAYIT PARASI ALMAYAN TEK KULÜBÜZ

Talep geldikçe yeni yeni branşlar açacaklarını ifade eden Kulüp Başkanı Selvi, “Bizler yönetim olarak hepimiz sporun içinden gelen insanlarız. Biz çocukların derdinden anlamazsak, bizden sonra gelenler hiç anlamaz. Gençlerin elinden tutacağız, istedikleri dallarda onlara spor yaptıracağız. Tüm branşlardaki sporcularımıza malzemelerini biz veriyoruz. 19 ilçede yaz spor okullarından ücret almadan kayıt yapan tek ilçeyiz. Tek amacımız çocuklarımızın spor yapmasını sağlamak.” diye konuştu.

SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNDE

Başarılı olan Aksulu sporcuların Türkiye’nin önemli kulüplerine transfer olduğunu anlatan Selvi, futbolculardan Emirhan Sekmen ve Yakup Atik’in de milli takım seçmelerinde olduğunu aktardı. Kulüpte MuaThai, Kick Boks gibi branşlarında yer aldığını ifade eden Selvi, bayanların spor yapması için imkan sağladıklarını da sözlerine ekledi.

AKSU’YA MODERN TESİSLER KAZANDIRILIYOR

Spor tesislerinde de büyük yatırımlar yapıldığını ifade eden Selvi; spor salonu, halı saha, güreş sahası, olimpik futbol sahası yapıldığını dile getirdi. 

2018.10.11 14:56:44

Yorum Yap