SON DAKİKA

logo

Üniversite’de Hasat Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde her yıl düzenlenen “Geleneksel Hasat Bayramı” büyük coşkuyla kutlandı.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Uygulama Çiftliği’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Genel Sekreter Ali Serinoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, “Tarımla uğraşan insanlar çok daha iyi bilirler ki, bu işin en zevkli ve en güzel tarafı yetiştirdiğiniz ürünleri hasat etmektir. Verilen bütün emekler o büyük gün içindir. Bütün zorluklara beklenen o gün için katlanılır. Çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldıkları, ektiklerini biçtikleri, sabrın ve çalışmalarının sonucunda elde ettikleri başarının gözle görülür hale geldiği hasat günlerinde gerçekten bir bayram havası yaşanır. Bu güzel geleneği yaşatarak bizlerle duydukları coşku ve heyecanı paylaşan başta Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel olmak üzere tüm öğretim üyeleri ve idari personele teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel, genelde Türkiye özelde ise Antalya için tarımsal faaliyetlerin önemine değinerek, “Ziraat Fakültesi’nde her yıl geleneksel olarak kutladığımız Hasat Bayramı, tarımın hayatımızdaki önemini kavramamıza ve bu özel zamanların coşkusunu hep birlikte yaşamamıza vesile oluyor. Ülkemizde de her yıl geleneksel olarak hasat bayramı kutlanıyor. Bizler de bu anlamlı günü Ziraat Fakültesi seralarımızda ve tarım alanlarımızda yetiştirdiğimiz ürünlerle kutluyoruz. Hasat Bayramı bütün bir yıl boyunca akademik ve idari personelin bilgi, araştırma ve emeklerinin ürüne dönüştüğü, kutlamaktan büyük mutluluk duyduğumuz bir gün.” dedi.

Yüzleri güldüren ‘Geleneksel Hasat Bayramı’ etkinliğinde katılımcılara bu yıl hasadı gerçekleştirilen ürünlerden yapılan yiyecekler ikram edildi.

 

Öğr. Gör. Fatma YİĞİT AÇIKGÖZ

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü

 

İletişim İçin

Abdullah Çelik

Tel: 0 242 310 2138

E-mail: abdcelik@akdeniz.edu.tr

2018.10.01 14:01:20

Yorum Yap