SON DAKİKA

logo

ATAY USLU: ÇİFTÇİMİZİN VEKİLİYİZ, TEMSİLCİSİYİZ...

Türkiye'nin sebze üretim üssü Batı Antalya'da çiftçiler fide dikim ile sezona başladı. Sebze fideleri hızla büyürken çiftçilerde büyük bir çaba ile alın ve akıl teri akıtarak, fidanların bakım işlerini yapmaya devam ediyor.

AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu' da Demre ilçesinde üretim yapan çiftçileri ziyaret ederek bereketli kazançlar diledi.

ÇİFTÇİMİZ KAZANINCA TÜRKİYE KAZANIYOR.

Antalya Milletvekili Atay Uslu serada çiftçi ziyareti esnasında bir açıklama yaptı: "Demre'de seralarda çalışan çiftçilerimizi ziyaret ettik ve onlara yeni sezonda bereket diledik. Çiftçilik meşakkatli bir iş. Fideler dikiliyor ve üretim süresince yaklaşık 9 ay bir bebek gibi bakılıyor.

Tarım milli gücümüz. En önemli gelir ve ihracat kalemlerimizden birisi.

Çiftçimizin ve Tarımın destekçisi,vekili ve temsilcisi olmaya devam edeceğiz. Çiftçimizin emeğinin karşılığını alması için çalışmaya devam edeceğiz."

TARIMSAL ALGI KONUSUNDA BASINIMIZ HASSAS OLMALIDIR..

Ak Parti Milletvekili Atay Uslu tarımsal algıyı tahrip eden haberler konusunda da hassas olunması konusunda uyarılarda bulunarak şunları ifade etti: "Özellikle bilgisizlikten kaynaklanan tarımın algısını bozacak haberler, milli bir gücümüz olan tarıma, tarımsal ihracatımıza zarar veriyor. Basınımızın bu konuda hassas olmasını istiyoruz. Bu gün çiftçimiz bilinçli. Akıllı arılarla, faydalı böceklerle biyolojik mücadele ve doğal üretim yapılıyor. Haber yapmadan, yerinde Üretimi görmek isteyen, üretim aşamalarını takip etmek isteyen basın yayın kuruluşlarımızı bölgede misafir etmeye hazırız. "

TARIMSAL GİRDİ FIRSATÇILIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ..

Girdi fiyatları konusunda da açıklamalarda bulunan Antalya Milletvekili Atay Uslu çiftçilerle sohbette şunları ifade etti: " Yaz sezonunda yaş sebze, domates, biber, salatalık fiyatlarından çiftçimiz memnun. Kış sezonunun da iyi geçmesi için çalışıyoruz. Tarımsal gelirimizin artması, tarımsal ihracatımızın geliştirilmesi, çiftçimizin daha çok kazanması hedefimiz.

Son günlerde bazı tarımsal girdi üreticilerinin fırsatçılık yaptığı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Kur bahanesi ile haksız kazanca izin vermeyiz. Bu fırsatçıların tespiti ve cezalandırılması ile ilgili hükümetimiz çalışmalar yapıyor, tedbirler alıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli bu konuları hassasiyetle takip ediyorlar."

Ziyarette Atay Uslu'ya İlçe Kaymakamı, Belediye Yetkilileri ve Ak Parti Demre ilçe teşkilatı eşlik etti.

2018.10.01 12:31:58

Yorum Yap