SON DAKİKA

logo

Trafik Park’ta yeni dönem başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin Teneffüs Park’ta olduğu gibi çocuklara farklı bir eğitim modeli sunan Trafik Park’ında yeni dönem başladı.

Çocuklara eğitimde farklı öğrenme modelleri sunan Muratpaşa Belediyesi’nin Trafik Parkı’nda yeni dönem başladı. Yeni dönemin ilk öğrencileri Vali Hüsnü Tuğlu İlköğretim Okulu’ndan geldi.  Başkan Uysal’ın da katıldığı yeni dönemin ilk dersinde çocuklar, önce trafik işaretlerinin anlamlarını öğrendi ardından akülü arabalarla uygulamalı eğitim aldı. Eğitimin sonunda çocuklara sertifika da verildi.

Başkan Uysal, ışıkları, yaya geçitleri, kavşakları, kaldırım, levha ve şeritleriyle günlük hayatta karşılaşabilecek taşıt ve yaya trafiğinin küçük bir örneğinin bulunduğu Trafik Parkı’nın Teneffüs Park’ta olduğu gibi farklı bir eğitim modeli olduğunu söyledi. Davranış değişikliğini de sağlayan en sağlıklı öğrenmenin çocukluk çağında gerçekleştiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Ağaç yaşken eğilir atasözünde olduğu gibi, ömür boyu riayet edilecek basit kuralları çocukken öğrettiğiniz zaman kalıcı sonuç doğuruyor.Kuşaklar boyu devam eden bir temel bilgiye dönüşüyor” diye konuştu. Herkesin trafik kullarını bilmesine rağmen alışkanlığa dönüşemediğini ve bu nedenle kurallara uyma oranını düşük olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Bizim kırmaya çalıştığımız da budur.  Bugüne kadar on binlerce çocuğumuza belediye olarak temel trafik eğitimi verdik” dedi. 

2018.09.28 14:48:35

Yorum Yap