SON DAKİKA

logo

Ahmet Güneştekin ve çoban ressam Korkuteli’ndeköy okulunu boyayacak

55’nci Uluslararası Antalya Film Festivali önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Festivalin sanatsal afişine imza atan dünyaca ünlü ressam Ahmet Güneştekin ile Korkuteli’nin yaylalarında keçi güderken eline aldığı yağlı boya fırçasıyla hayatı değişen Çoban Ressam Sinan Demir, Korkuteli’ndeçocuklarla okul boyayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 55. Uluslararası Antalya Film Festivali bu yıl anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Antalya Film Festivali’nin sanatsal afişine imza atan ünlü ressam Ahmet Güneştekinve Çoban Ressam olarak adını duyuran Sinan Demir, etkinlik kapsamında Korkuteli’nin Ulucak Şehit Mustafa Demir İlköğretim Okulu’nun duvarını boyayacak. 28 Eylül’de çocuklarla gerçekleştirilecek etkinlikte Ahmet Güneştekin ve Sinan Demir çocuklara umut olacak, hayatlarına renk katacak.

Resme Yörük çadırında başladım

Korkuteli’nin Beydağlarında keçi çobanlığı yaparken eline aldığı yağlı boya fırçasıyla hayatı değişen Sinan Demir, 55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında doğduğu köyün okulunu boyamanın mutluluğunu yaşıyor. Resim aşkının Beydağlarının eteklerinde çobanlık yaparken başladığını ifade eden çoban ressam, “Ben Yörük çocuğuyum, bu köyün dağlarında 22 yaşına kadar çadırda büyüdüm. Beydağlarındaki çadırların içerisinde resim yapmaya çalıştım, 12 yaşında resim yapmaya başladım. Ortaokul öğrencisiyken Antalya’da bir resim atölyesine gidiyordum. 16 yaşında hayran olduğum kişi Coşkun Aral’la tanıştım.  O benim dünya gözüm oldu. Dünya Çocukları Resim Yarışması'nda dünya 3'üncüsü, Cumhuriyetin 80'inci Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen Açık Öğretim Liseliler Arası Resim Yarışması'nda Türkiye birincisi oldum. Kişisel sergiler açtım” dedi.

Çocukların hayatına renk katmak istedik

Çocukluğunun geçtiği Ulucak Mahallesindeki Şehit Mustafa Demir İlkokuluna resim yapma şansına sahip olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Sinan Demir, “Antalya Film Festivali’nin bu anlamlı organizasyonuna, Türkiye’nin en önemli isimlerinden Ahmet Güneştekin ile birlikte davet edildik. Bu okulun bir binasının duvarını ben, diğerini Ahmet Güneştekin boyayacak. Benim amacım bu okuldaki çocuklara güzel bir umut bir ışık verebilirsek en azından 3 -5 çocuğun hayatını güzel şeylerle değiştirebilirsek bu etkinlik amacına ulaşır. Öğrenciler bizi gördüklerinde çok heyecanlandı ve bizimle resim yaptıkları için de çok mutlu oldu. Okulumuzun bu binasına hem Antalya’mızı hem de festivali anlatan bir resim yapacağız” diye konuştu. Kurumların uluslararası bir organizasyon yaparken taşraya, köylere ve halka inmesinin önemli olduğunu belirten Sinan Demir, organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

 

 

2018.09.27 12:24:03

Yorum Yap