SON DAKİKA

logo

EĞİTİMDE FİZİKİ YAPILARLA BERABER KALİTEYİ DE ARTTIRACAĞIZ.

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ziyaret ederek, Milli Eğitim Müdürü ve İlgili yöneticiler ile Antalya'nın eğitim alanındaki yatırımlarını, projelerini değerlendirdiler.

Antalya Milletvekili Atay Uslu, İl Millî Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile  birlikte Antalya'nın eğitim-öğretim faaliyetleri, proje ve yatırımlar üzerine görüş alış verişinde bulundular. 


16 YILDA EĞİTİMDE 2 KAT DERSLİK VE OKUL ARTIŞI 

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu; Ak Parti olarak son 16 yılda Antalya'da eğitime 2 Milyar TL yatırım yaptıklarını ifade ederek; 16 yılda okul sayısını 945 den 1629 a çıkardık ve bu sayıyı daha da arttırmak için çalışıyoruz. Şuan 20.831 derslikte, 31. 741 öğretmenimiz 451.656 öğrencimize eğitim vermekte. 

Okullarımıza teknolojik alt yapı desteği sağlayarak öğrencilerimizin modern ve kaliteli bir eğitim almalarını sağlıyoruz. Şuan Derslik Başına Düşen Öğrenci sayısı Antalya'da İlkokul  ve Ortaokul düzeyinde 24,  Orta öğretim düzeyinde 20. Bu demek oluyor ki öğrencilerimiz modern ve az sınıflarda eğitim görüyor. " dedi. 

EĞİTİMDE AİLE, OKUL, ÖĞRETMEN, TOPLUM, HÜKÜMET BİRLİKTE HAREKET ÖNEMLİ

Atay Uslu Antalya'ya  Ak Parti Hükümetleri olarak  eğitim alanında bir çok yatırım yaptıklarını  ve yapmaya devam edeceklerini, fiziki yapı ile beraber öğretim kalitesini de arttıracaklarını  anlatarak; yatırımlar için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Bakanlara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ve Milletvekillerine, eğitim çalışanlarına, öğretmenlere  teşekkür etti.

Atay Uslu  Eğitimde öğrenci, aile, toplum, okul, öğretmen, hükümet unsurlarının birlikte hareketinin önemine değinerek; Yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlere de başarılar diledi.
2018.09.27 11:27:37

Yorum Yap