SON DAKİKA

logo

Kepez Belediyesi, aşure dağıtacak

Kepez Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Cuma günleri camilerde aşure dağıtımı yapacak. İlk aşure 21 Eylül Cuma, Yeni Mahalle’deki Çelebi Sultan Mehmed Camii’nde dağıtılacak.

Kepez Belediyesi, barışın, kardeşliği ve birliğin günü olarak bilinen Muharrem ayında farklı gün ve noktalarda aşure dağıtacak. Kepez’in belirli yerlerinde yapılacak olan ilk aşure dağıtımı 21 Eylül Cuma, Çelebi Sultan Mehmed Camii’nde gerçekleşecek. İkinci aşure dağıtımı ise; 28 Eylül Cuma Yavuz Selim(Süleymaniye) Cami, 5 Ekim Cuma günü Akdeniz Sanayi Sitesi Cami ve 12 Ekim Cuma günü de Ali Uyaroğlu Cami’nde yapılacak.

Birlik ve beraberlik ayı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, muharrem ayının birlik, beraberliğin ve kardeşliğin güçlenmesine vesile olduğunu söyledi. Muharrrem ayının İslam tarihindeki önemine dikkat çeken Başkan Tütüncü, “Bu ay yüreklerin dağlandığı, göz yaşların sel olduğu bir vakte işaret etmektedir. O vakit, İmam Hüseyin’in ve Kerbela şehirlerimizin rabbine yürüdüğü, hiç unutmayacağımız o acının, Kerbela hadisesidir” dedi. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, tüm hemşehrilerini de aşure yemeye davet etti.

 

2018.09.20 14:40:38

Yorum Yap