SON DAKİKA

logo

Kadın Çiftçiler bilgilerini yarıştırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ‘3. Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Serik ve Elmalı etabı tamamlandı. Serik’te toprağınsultanı Yeter Çimen, Elmalı’da ise Ayşe Çoban oldu.

Kadın çiftçilerin bir araya gelerek sosyalleşmelerinin yanında bilgi birikimine katkı sağlamak, günlük iş tempolarından farklı bir ortamda sosyal bir aktivite ile buluşturmak amacıyla üç yıl önce başlatılan Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 2018 etabı devam ediyor. Yarışmanın 13’ncü etabı olan Serik ve 14’ncü etabı olan Elmalı bölümü de yapıldı. Serik’in sultanı Yeter Çimen

Serik etabında 8 kadın yarışmacı kıyasıya mücadele etti.  Yarışmaya katılan Kadın Çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru yöneltildi. Yarışma sonunda birinci  Yeter Çimen,ikinciKezzibanTakavut,üçüncü Ayşenur Yörük oldu. 

Elmalı’nın sultanı Ayşe Çoban

Kadın Çiftçiler Yarışmasının Elmalı etabı da Muhammet Hamdi Yazır Kültür Merkezinde gerçekleşti. 15 sorunun 14 üne doğru cevap veren Ayşe Çoban 1. olurken, ikinciliği Asuman Gültekin, üçüncülüğü Kübra Çoban elde etti.

Birinciye 2 bin TL ödül

Her iki yarışmada da yarışma birincilerine 2 bin TL, ikincilerine 1200 TL, üçüncülerine 800 TL’lik para ödülü verildi.Antalya Büyükşehir Belediyesi tüm yarışmacılara çiçek ve Termos hediye etti.

İl Finali 20 Ekim’de

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması, İl Finali 20 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. İl finalinde birinci olan kadın çiftçiye 14 bin, ikinciye 9 bin, üçüncüye ise 7 bin Türk Lirası ödül verilecek

 

 

2018.09.20 12:14:09

Yorum Yap