SON DAKİKA

logo

Finike Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binasında Faaliyete Geçiyor.

Finike Devlet Hastanesi 1976 yılında hizmet vermeye başlamış, birbirinden bağımsız 5 bloktan oluşan 10.046 metrekarelik kapalı alana sahip eski binasından 18.600 metrekarelik kapalı alana sahip yeni modern hizmet binasına taşındı. Böylelikle 105 olan yatak kapasitesi 160’a yükseltilmiş oldu.

Batı Antalya bölgesindeki ilçelerde bulunmayan birçok ünite ve birim, yeni hastanede halkımızın hizmetine sunulacaktır. İnme Ünitesi 2 yataklı ve Uyku Laboratuvarı 2 yataklı olarak yine bu hastanede hizmet verecektir. Finike Devlet Hastanesi Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi Antalya’daki ilçe hastaneleri arasında en fazla uygulama çeşitliliğine sahip olan ünitedir.

10 Yataklı 2. Seviye Genel Yoğun Bakım Servisi 16 yataklı olarak, 7 Yataklı olarak hizmet veren 2. Seviye Acil Servis Gözlem Ünitesi yeni binada 12 yataklı olarak hizmet verecek şekilde kapasitesi arttırılmıştır. Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi 4 küvöz yatağı ile 1. Seviye olarak yeni binada hizmet verecektir.

Ayrıca Palyatif Bakım Servisi 20 yatağı, ameliyathane ünitesi özellikli ameliyatların yapılabileceği 4 modern ameliyat salonu, 2 adet SDL (sancı-doğum-loğusa) odasının bulunduğu 6 yataklı doğumhane ile hizmet verecektir. Biyokimya, Mikrobiyoloji, Patoloji tetkiklerinin yapıldığı Laboratuvar Hizmetleri, Görüntüleme Hizmetleri, Solunum Fonksiyon Testi, Alerji Laboratuvarı, Efor, Ekokardiografi hizmeti, Tansiyon Holter, Ritim Holter, EMG, EEG, Yenidoğanın İşitme Taraması, ESWT, Kriyoterapi, Sistoskopi, ESWL, Diyetisyen, Psikolog, Sağlık Kurulu Hizmeti, Endoskopi, Kolonoskopi, Kan Transfüzyon Merkezi, 10 Yataklı Fizik Tedavi Ünitesi, 12+1 yataklı Hemodiyaliz Ünitesi yeni hastanemizde hizmet vermeye devam edecektir.

3 Aralık tarihinden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak olan Finike Devlet Hastanemizin Finike’lilere ve bölge halkımıza sağlık getirmesini diler, hastanenin bölgemize kazandırılmasında emeği geçen, katkı ve desteklerini esirgemeyen başta Sayın Sağlık Bakanımız olmak üzere Sayın Dışişleri Bakanımıza, Sayın Antalya Valimize, Sayın Antalya Milletvekillerine ve değerli yöneticilere çok teşekkür ederim.

Dr. Ünal HÜLÜR                  İl Sağlık Müdürü

2018.11.29 09:19:44

Yorum Yap