SON DAKİKA

logo

BAŞKAN UYSAL’DAN MİLLİ TAKIMA ZİYARET

A Milli Kadın Hentbol Takımı; 2019 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa elemelerine Antalya’da hazırlanıyor. A Milli Kadın Hentbol Takımı antrenmanını ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Baş Antrenör Birol Ünsal ve sporculara başarılar diledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Baş Antrenörlüğünü, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Birol Ünsal’ın yaptığı A Milli Kadın Hentbol Takımını, ziyaret etti. Başkan Uysal; 30 Kasım-2 Aralık 2018 tarihlerinde Makedonya'nın başkenti Üsküp'te; Makedonya, İzlanda ve Azerbaycan ile mücadele edecek olan A Milli Kadın Hentbol Takımı teknik heyeti ve oyuncularına başarılar diledi.

 Türkiye’nin lider sporcuları

Tesis olanaklarından daha az yararlanan, amatör spor branşı hentbolde; ligin, komşu ülkelerin sporcularından oluşmasına üzüldüğünü söyleyen Başkan Uysal şöyle konuştu, “Muratpaşa Belediyespor olarak yaptığımız reformlarla; Türk kadın hentbolunun, maksimum 6-7 yıl içerisinde Avrupa’nın ilk onuna girmesini hedefliyoruz. Bunun için çalışacağız ve bunu da başaracağımıza inanıyorum. Mücadelemizi, sporcu kaynağımızı devamlı yenileyerek devam edeceğiz. Sizler de; Türkiye’nin lider sporcuları olarak bu yaklaşıma, bu bakış açısına katkı sağlarsanız çok seviniriz. Sizlere inanıyoruz. Önümüzdeki turnuvada, bütün maçlarınızda size ve bütün ekibinize başarılar diliyorum.”

 Milli takıma 5 oyuncu

Kadroda; Muratpaşa Belediyespor’dan kaleci Merve Durdu, sol kanat oyuncusu Yasemin Şahin, sol kanat oyun kurucu Döne Gül Bozdoğan, sağ kanat oyuncusu Yağmur Toprak ve pivot Cansu Akalın’ın da yeraldığı A Milli Kadın Hentbol Takımı; 2019 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa elemeleri 4.grupta mücadele edecek. Millilerimiz, Makedonya, İzlanda ve Azerbaycan ile mücadele edecek. Grubu lider olarak tamamlayan takım play-off oynama hakkı elde edecek.

 

 

 

2018.11.28 15:40:20

Yorum Yap