SON DAKİKA

logo

Başkan Böcek, Çandır Fasulyesi bir markadır

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Çandır Fasulyesi Şenliği’nde vatandaşlara kuru fasulye ikram etti.

Konyaaltı Belediyesi Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında, Yarbaşçandır Mahallesi’nde üretilen Çandır Fasulyesi’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 2’incisini düzenlediği Çandır Fasulyesi Şenliği Konyaaltı Kent Meydanı’nda gerçekleştirdi. 2. Çandır Fasulyesi Şenliği’ne Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Aydın Özer, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve protokol şenliğe katılan vatandaşlara kuru fasulye ikram etti. Kuru fasulye için uzun kuyruklar oluşurken, yaklaşık 5 bin kişi için hazırlanan 5 kazan kuru fasulye kısa sürede tüketildi.Kırsal Kalkınma projelerine büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “900 metre rakımda yetişen Çandır fasulyesinin, bölgenin coğrafi yapısı dolayısıyla benzersiz bir lezzete sahiptir. Çandır fasulyesinin üretimini teşvik etmek ve çiftçileri desteklemek için 5 bin metrekarelik alanda fasulye üretimine başladık. Elde edilen tohumları üreticilere dağıtıyoruz. Çandır Fasulyesi’nin patentini almak için Çandır haricinde 3 yerde ekim yapıyoruz. Merkezde, Çandır’da ve Korkuteli’nde üretimlerimiz tamamlandı. Çandır Fasulyesi’nin patentini alacağız en yakın zamanda. Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Gıda Mühendisliği ile işbirliği içindeyiz. Çabalarımız yakın zaman içinde sonuç verecek. Çandır fasulyesi bir marka olacak" dedi

Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, bölge üreticilerine tohumluk kuru fasulye dağıttı. Şenlikler kapsamında Türk Halk Müziği Sanatçısı Nurcan Altınok, konseri gerçekleştirildi. Şenlikleri izleyen vatandaşlar Nurcan Altınok, konseriyle keyifli bir zaman geçirdi. İzleyenler türkülere eşlik ederek, bol bol oynadı. Başkan Böcek, konserin sonunda Nurcan Altınok’a çiçek takdim etti.Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, şenlik alanında stant açan üreticileri de ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.

 

2018.11.26 11:35:03

Yorum Yap