SON DAKİKA

logo

ANTALYA DOB ARALIK’TA ZENGİN BİR PROGRAM İLE 2018’E VEDA EDİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Aralık ayında zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, bale, konser ve çocuk oyunu olmak üzere toplam 9 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar hızla devam etmekte.

HAFTA SONUNDA “SİHİRLİ DÜNYA”

 Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar veren Antalya DOB, bu keyfi ebeveynleri ile birlikte yaşamaları için “Sihirli Dünya” çocuk oyununu bu sezon ilk defa hafta sonu sahneliyor. 01 Aralık Cumartesi günü saat: 11.00’de sahnelenecek olan ve Haldun Özörten tarafından yazılan eserin müzik düzenlemeleri Kenan Kahyaoğlu’na ait. Reyhan Süme’nin sahneye koyduğu Sihirli Dünya 6 Aralık’ta tekrar sahnelenecek.

 “CARMEN”  BU SEZON İLK KEZ SAHNEDE

 Antalya DOB, 2018-2019 sanat sezonunda Bizet’in ünlü “Carmen” operasını bu sezon ilk kez 4 Aralık Salı saat: 20.00’de sahneleyecek. Evin Atik tarafından sahneye koyulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.

 BİR YILBAŞI KLASİĞİ “FINDIKKIRAN” BALESİ

 Yeni yıl kutlamaları ile özdeşleşmiş ve dünyaca ünlü bale toplulukları tarafından yeni yıl öncesi sahnelenen “Fındıkkıran” balesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 8 – 11 ve 13 Aralık günleri saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Çaykovski’nin bestelediği son bale olan eserin reji ve koreografisi Mehmet Balkan’a ait.

 2018’İN SON PRÖMİYERİ “ÇARDAŞ PRENSESİ”

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, kurulduğu 1999 senesinde gerçekleştirdiği ilk eser olan ve Macar besteci Emmerich Kalman’ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen “Çardaş Prensesi” operetinin sezon prömiyerini 22 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de gerçekleştirecek. Haldun Özörten tarafından sahneye koyulan ve kah neşeli kah melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eser 25 Aralık’ta tekrar sahnelenecek.

 YENİ YIL KONSERİ İLE 2019’A MERHABA

 Antalya Devlet Opera ve Balesi 2019 yılına “Yeni Yıl Konseri” ile merhaba diyecek. Yabancı müzikallerin seslendirileceği orkestralı konser, 29 Aralık Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

2018.11.22 10:28:21

Yorum Yap