SON DAKİKA

logo

Sütçüler’e Zeytinli Park

Kepez’de imara açılan alanlarda kalan zeytin ağaçları yerinden sökülüyor, kavşak, refüj ve parklarda toprakla bütünleştiriliyor. Kepez Belediyesi Sütçüler Mahallesi’nde yapılan semt parkına da zeytin ağaçları dikti.

Kepez Belediyesi, imara açılan alanlardaki ağaçları yerinden sökerek, kavşak, refüj ve parklara dikiyor. İlçenin çeşitli yerlerindeki modern şehirleşme çalışmaları sırasında sökülerek Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde depolanan ağaçlar, oluşturulan yeni yeşil alanlarda değerlendiriliyor. Kepez Belediyesi, Sütçüler Mahallesi 6526 ile 6529 sokaklarının kesiştiği alana bin 646 m2’lik yeni park kazandırdı. Parkın içinde, yürüyüş yolları, kamelya, fitness ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

 

Yeşile koşan Kepez

 

 Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara açılan alanlardan sökülen 4 zeytin ağacını da Sütçüler Mahallesi’ndeki parkta toprakla bütünleştirdi. Yeşile koşan Kepez Belediyesi, ilçedeki yeşil alan miktarını 3 milyon 3 bin 345 metre kareye ulaştırdı. 2009 yılından itibaren 4 milyon 781 bin 321 kök bitkiyi toprakla bütünleştiren Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeyi süsleyen süs bitkilerini de kendi seralarında üretiyor.

 

 

2018.11.20 11:43:36

Yorum Yap