SON DAKİKA

logo

BAKAN SELÇUK AKSU’DA OKUL AÇILIŞINA KATILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in de yer aldığı ziyarette Bakan Selçuk kütüphane olarak kullanılan uçağı ve sınıfları gezdi. Ardından Necati Başkırt İlkokulu ve Ortaokulu'nun açılış törenine katılan Selçuk, hayırsever Kürşat Başkırt’a teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeydi.Okulun bahçesindeki kütüphane, müze ve mini sinema salonu olarak da hizmet veren eski yolcu uçağını gezen Selçuk, Okul Müdürü Haldun Çevik’ten bilgi aldı. Sınıfları da gezen Bakan Selçuk, öğrencilerle sohbet etti.

 

Uçak okulunun ardından hayırsever Kürşat Başkırt’ın destekleri ile yapılan Necati Başkırt İlkokulu ve Ortaokulu'nun açılış törenine katılan Bakan Selçuk, hayırseverlerin desteğinin önemine vurgu yaptı.Selçuk  “Bu tür törenlere katılmak bizim için görev değil zevk oluyor. Başkırt ailesi on okul açsa onuna da giderim. Paraca zengin olanlar değil gönlü zengin olanlar hayır yapabilir. Çok parası olanlar yapamayabilir. Kürşat Başkırt’ın anne ve babası için böyle bir hayrı düşünmüş olması nasıl bir güzellik, nasıl bir sevinçtir.” şeklinde konuştu.

Burada konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise belediye olarak eğitime her zaman destek olduğunu, hayırseverler sayesinde Aksu’ya yeni okullar kazandırıldığını ifade ederek tüm hayırseverlere teşekkür etti. Vali Vekili Nurettin Ateş ise konuşmasında “ Kürşat Başkırt hayırseverimize böyle güzel bir iş yaptığı için çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ dedi.

Okulun açılış töreninde lise de yapacak olan Başkırt ailesi ile protokol imzalandı.  Bakan Selçuk, hayırsever Kürşat Başkırt ile Antalya Valiliği ve Aksu Belediyesi arasında imzalanan Sevim Başkırt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım Protokolünü imzaladı.

Ardından sınıfları gezip öğrencilerle sohbet eden Selçuk, müzik sınıfında öğrencilerin ve öğretmenlerin söylediği türkülere eşlik etti.

 

2018.11.16 11:14:14

Yorum Yap