SON DAKİKA

logo

400 ANTALYALI GENÇ TBMM’DE

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Sena Nur Çelik Finike'den gelen 400 lise son sınıf öğrencisini ve öğretmenlerini TBMM’de misafir etti. Antalya Milletvekilleri öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bizzat gezdirerek meclis hakkında bilgiler verdi.

Finike Belediyesinin her yıl 10 Kasım' da düzenlediği lise son sınıf öğrencilerine Ankara Gezisi kapsamında gelen 400 Finikeli öğrenci TBMM'yi gezerek Ak Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve Sena Nur Çelik'in misafiri oldular. Gençler ile birlikte Genel Kurul salonunu, 15 Temmuz Hain Darbe girişimi sırasında bombalanan yerleri öğrencilere gezdiren Antalya Milletvekili Atay Uslu öğrencilere TBMM hakkında da bilgiler verdi. 


GENÇLERİ TBMM'DE MİLLETVEKİLİ OLARAK DA GÖRÜYORUZ.

Gençlere artık seçilme yaşının 18’e indiğini vurgulayan Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu, gençlere güvendiklerini ve gençleri yalnızca  ziyaretçi olarak değil milletvekili olarak da mecliste gördüklerini ve bundan sonrada göreceklerini ifade etti. 

Milletvekili Atay Uslu  gençlere  düşen görevin çok çalışmak ve ülkemize, milletimize, insanlığa hayırlı ve güzel işler yapmak olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: "Hepimize düşen görev Bayrağımızı daha yukarı taşımak, medeniyetimizi daha da büyütmektir.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye şahlanış dönemi yaşıyor. 2023, 2053, 2071 vizyonu bizim Yol haritamızdır. Çalışacağız, inanacağız, hep beraber başaracağız..."

MİLLİ YAS GÜNLERİNDE VE 10 KASIM DA YARIYA İNMEYEN TEK BAYRAK TBMM ÖNÜNDEKİ BAYRAKTIR...

Atay Uslu Öğrencilere Meclis çalışma sistemi hakkında da bilgilendirmede bulunarak, Meclis önündeki bayrağın asla indirilmediğini anlattı: "Bugün dikkat ederseniz 10 Kasım nedeni ile ülkemizdeki diğer tüm bayraklar yarıya indirilmesine rağmen birtek TBMM önündeki bayrak hala göklerde. TBMM önündeki bu bayrak devletimizin varlığının ve milletimizin bağımsızlığının  sembolü. Millet iradesinin tecelligahı TBMM önündeki bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü simgeleyen bu bayrak asla gönderden inmez. Milli yas günlerinde ve 10 Kasım günü tüm Türkiye'de yarıya inmeyen tek bayrak TBMM önündeki bayraktır." 

Öğretmenler ve öğrenciler de Antalya Milletvekillerine  yakın ilgileri nedeniyle teşekkür ettiler. İnceleme gezisine Finike'de lise sonda okuyan 400 öğrenci, öğretmenleri ve Belediye Başkanı Osman Sarıoğlu katıldı.
2018.11.13 10:28:57

Yorum Yap