SON DAKİKA

logo

Muratpaşa’dan Kent Yönetimine Dev Katkı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde şu an itibariyle 146 sivil toplum kuruluşunun bulunduğunu belirterek, “Her kültürden, her siyasi fikirden, her felsefi inanıştan derneğimiz var hepsi doğruyu söylediği zaman ortaya bir istişare, bir ortak akıl kültürü çıkıyor. Akıllı toplumlar kendilerini böyle yönetirler” diye konuştu.

Başkan Uysal, hafta sonu, çeşitli etkinliklerde hemşeri dernekleriyle biraraya geldi. Ümit Uysal, ilk olarak Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan dernek binasında düzenlediği kahvaltı etkinliğine katıldı. Dernek Başkanı Oktay Çimoğlu tarafından karşılanan Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada dernek üyelerini “Erzurumlu Antalyalılar Antalyalı Erzurumlular” diyerek selamladı.

Bunun aynı zamanda “Bir bedende buluştuk Muratapaşa’yı oluşturduk” şeklinde özetlediği yaklaşımın ifadesi olduğunu belirten Başkan Uysal, “Hem geldiğimiz yerden vazgeçmedik hem bir taraftan Antalyalı olduk. İlkokuldan itibaren yatılı okullarda kaldım ve buralarda da en iyi anlaştığım kişiler hep Erzurumlular olmuştur. Erzurumlular nettir, berraktır. Çok rahatlıkla dostluk kurulabilecek insanlardır” diye konuştu. 

Başkan Uysal, Dadaşların yanından ayrılıp Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde keşkek gününde bir araya gelen Antalya Çanakkaleliler Derneği’nin etkinliğine katıldı. Dernek üyeleriyle tek tek selamlaşan Başkan Uysal, Avrupa’nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesini içinde barındıran merkezin kent kimliğini oluşturarak gelecek nesillere doğru bir beraberlik, doğru bir kamu düzeni bırakmak yolunda atılmış bir adım olduğunu söyledi. 

Merkezin maddi imkansızlıklar nedeniyle faaliyetlerini sürdüremeyen, bağımsız kalamayan sivil toplum kuruluşlarının yaşamasını sağlayacağını belirten Başkan Uysal, “Doğru konuşan dernekler şehir kültürüne, şehrin doğru yönetilmesine katkı sağlar. Her kültürden, her siyasi fikirden, her felsefi inanıştan derneğimiz var hepsi doğruyu söylediği zaman ortaya bir istişare, bir ortak akıl kültürü çıkıyor. Akıllı toplumlar kendilerini böyle yönetirler” diye konuştu.

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde şu an itibariyle 146 sivil toplum kuruluşunun yer aldığını belirten Başkan Uysal, merkezin ayrıca üniversite öğrencilerine araştırma ortamı da sağlayacağını söyledi.  Başkan Uysal, “Yeni iş kuran ama ofis tutamayanlara geçici iş görüşmelerini burada yapma imkanı sağlayacak. Buluşu olan insanların sanayi ve üniversiteyle buluşturmaya yarayacak. Toplum ve millet yararına sivil toplumculuk nasıl yapılır onun da eğitimini alacağız” şeklinde konuştu.

 

2018.11.12 13:26:34

Yorum Yap