SON DAKİKA

logo

TÜRKÜYEM”DEN İKİ AYRI GÖSTERİM

Türkülerin ve klasik müziğin bir arada sunulduğu müzikli ve danslı oyun, 8 Kasım ve 22 Kasım Perşembe günleri saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Erdal Tuğcular’ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı eserin librettosu Fatih Şanal’a ait. Türkiye’deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin, klasik batı müziği sesleri ile birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlandığı Türküyem, sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri.

 

Türküler, klasik müzik ve dans bir arada

 

Fatih Şanal’ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını Hakan Kalkan yönetiyor. Renkli ve eğlenceli görüntülerin yanı sıra zengin yorumuyla da izleyicinin beğenisini toplayan eserin dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay’a, koreografisi Nurdan Sinkil’e ve ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

 Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven’in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere Boğaç Özbakır, Gizem Karakurt, Asena Melike Keskin, Işıl Ayaz, İlayda Binzet, Zeynep Turan, Rüya Kozan Göktepe, Başak Özbek ve Arda Hasipoğlu dansları ile eşlik ediyor.  

 Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen müzikalin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

 

2018.11.06 14:56:19

Yorum Yap