SON DAKİKA

logo

Çocuklar Bu Etkinlikleri Çok Sevecek

Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, sinemadan tiyatroya, seminerden konferansa, konserden sergiye kadar Kasım’da Kepezlilere unutamayacakları bir etkinlik tablosu hazırladı.

Kültür ve sanata büyük önem veren Kepez Belediyesi, bu ay Kepezlilere unutamayacakları etkinlik fırsatı sunuyor. Tiyatrolar, seminerler, konserler, sergiler, günü birlik düzenlenen şehir tanıtım gezileri, nostaljik sinema günleri, özel etkinlikler ile Kepezlileri dolu dolu bir etkinlik tablosu bekliyor.

Çocuklar bu etkinlikleri çok sevecek

Kepez Belediyesi, büyük önem verdiği çocuk ve gençler için birbirinden özel etkinlikler hazırladı. Kepez Belediye Tiyatrosu(KBT) bu sezon çocuklar için ‘Keloğlan’ın Aklı’ adlı oyunu sahneleyecek. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki oyun her cumartesi saat 12.00’da, Çarşamba günleri de 13.30’da çocuklarla buluşacak. Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara yönelik verilen öğrenci trafik eğitimleri, Kepez Park Varsak Salonlarında pazartesi, çarşamba ve cuma günleri çocuk film gösterimleri de devam edecek. Çocuklara Müzikli Masallar etkinliği ile Rapunzel, Hansel ve Gretel, Pamuk Prenses ve Cüceler ve Breman Mızıkacılarının heyecan dolu dünyasına keyifli bir yolculuk yapılacak.

Çok sayıda seminer Kepez’de

KBT’nin sahnelediği ‘Düğün Evi Oyun Evi’ ve Orhan Kemal’in ‘Eskici Dükkanı’ adlı oyunu da Kasım ayında yetişkinler için sahne alıyor. Kepez Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra sosyal konulara da önem veriyor. Osman Gazi Semt Konağı’nda  ‘Aile İçi İletişim Semineri, AKMEK’te Çocuk Hastalığı ve Sağlığı, Hemorodial Hastalıklar, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Obezite Cerrahi Çözümler, Kanser Tarama Farkındalık Eğitimi, Menopoz Dönemi ve Adım Adım Başarı konulu seminerler verilecek. Günübirlik şehir tanıtım gezileri Kasım ayın da da devam ediyor. Elmalı kültür gezileri, Şehrimi Tanımak İstiyorum, Kepez’de Engeller Kalkıyor, Başarılı Öğrenciler, yetim çocuklar için gezi programı etkinlikleri ile Antalya’nın en güzel yerleri gezilecek.

 Marmelat Kepez’de

Hız tutkunlarını Kepez’de buluşturacak Drift Gösterileri Kasım ayında da nefes kesecek. Hem çocuklar hem de büyüklerin beğeniyle izleyeceği Marmelat Kukla Gösterisi de Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde Kepezlilerle buluşacak. Nostaljik sinema günleri her Çarşamba Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde devam edecek. Kepez Belediyesi Kasım ayında çok özel bir etkinliği de imza atıyor. Sokak Hayvanları Ev’leniyor sahiplendirme etkinliği ile çok sayıda hayvanın sıcacık bir yuvası olacak. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi kasım ayında Türk halk müziği korosu ile Choro Canzonetta Uluslararası Dostluk konserine de ev sahipliği yapacak.

 

 

2018.11.06 12:56:06

Yorum Yap