SON DAKİKA

logo

Gübre Sektöründe Barkod Sistemi Semineri

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu’nda “Gübre Sektöründe DNA BarkodTM ve Karekod Sistemi” konulu bir seminer düzenlendi.

Gübretaş Batı Antalya Satış Yöneticisi Ziraat Mühendisi İbrahim Akbayır’ın katıldığı seminer öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile takip edildi. Açılış konuşmasını yapan MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İlker Sönmez “Piyasaya sunulan gübreleri üreticiden / ithalatçıdan son kullanıcıya kadar fiziki olarak takip edebilmek, tarım sektöründe kullanılan gübrelerin amaç dışı kullanımının önüne geçmede önem arz etmektedir.” dedi.

 

Ekonomi içerisindeki katkısı ve payı her geçen gün artan tarımsal üretimin daha bilinçli ve verimli yapılması gerektiğinin altını çizen İbrahim Akbayır, seminerinde şu ifadelere yer verdi; “Üreticilerimizin kullanmış olduğu gübrelerin kötü amaçlı olarak kullanımının engellenmesi, üreticilerimize sağlıklı güvenli gübre ulaşımının sağlanması, taklit gübrelerin engellenmesi, merdiven altı gübrelere son verilmesi gibi pek çok olumlu işlere vesile olacak bir sistemin olması tarımsal potansiyelimizin hedeflerine ulaşması yolunda yere daha sağlam basmamızı sağlayacaktır.” diye konuştu.

 

Kumluca MYO Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez seminer sonunda Ziraat Mühendisi İbrahim Akbayır’a günün anısına teşekkür belgesi takdim etti.

 

2018.11.06 11:20:25

Yorum Yap