SON DAKİKA

logo

AKSU BELEDİYESPOR MADALYAYA DOYMUYOR

Aksu Belediye Spor Kulübü her branşta başarılı sonuçlar alarak başarıdan başarıya koşuyor. Futbolda yeşil sahalarda fırtına gibi esen kulüp, minder güreşi ve KickBoks’ta da madalyalar kazanıyor.

Kulübün geçen hafta sonu elde ettiği başarıları değerlendiren Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, madalya sayılarına yenilerinin eklendiğini açıkladı. 3 Kasım günü Döşemealtı’nda yapılan Minder Güreşi Cumhuriyet Turnuvasında Aksu Belediye Spor Kulübü 8 madalya kazandı. Yiğit Muhammet Zeybek 68 kg da, Eser Akgüzel 48 kg da birindi olurken; Ziya Alp Selvi 68 kg da, Efe Mahmut Zeybek 80 kg da ikincilik madalyası aldı. Ömer Bulut 68 kg da, Yusuf İnce 62 kg da, Ahmet Kızıl 62 kg da ve Mehmet Can Özkan 52 kg da üçüncülük elde etti.

KİCK BOKS’TA 9 MADALYA

Aksu Belediye Spor KulübüKick Boks takımı ise 27-28Ekim günlerinde Manavgat’ta gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Kick Boks Şampiyonasına 9 sporcu ile katıldı. Sporculardan Saniye Çetin, Osman Kerim, Arda Karaca 1. olurken, Esin Yıldız, Ömer Faruk Taşkaya 2., Nurten Nuhoğlu, Emre Kahya, Durali Kaan Demir ve Ali Emre Gülcü 3. oldu.

YEŞİL SAHALARDA AKSU RÜZGARI

Futbol branşında elde edilen başarılara da değinen Selvi, 2014 yılında göreve geldiklerinde yeni bir oluşum içine girdiklerini kaydederek, Aksu’nun bağrından yetişen sporcularla ileriye doğru adım attıklarını, miniklere iyi sporcu olmalarının yanı sıra iyi bireyler ve ahlaklı sporcular olmaları konusunda da eğitim verdiklerini söyledi.

UEFA ELİT A belgeli alt yapı koordinatörü Mevlüt Çırpan ve TFF C Belgeli futbol antrenörü Veli Gökçen ile başarılı bir grafik yakalayan futbolcular ligde başarılı sonuçlar alıyor. U-11 grubunda Aksu Belediye Spor 6 maçta 3 galibiyet, 2 mağlubiyet, 1 beraberlik ile 10 puanla 3. sırada yer alıyor. U 13 grubunda ise 6 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyetle 2. sırada yer alan Aksu; U15 grubunda ise 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik ile 5. sırada yer alıyor. U14 ve U12 yaş gruplarında şubat ayında başlayacak olan liglere de hazırlanan Aksulu sporcular lige ön hazırlık yapıyor.

Aksu Belediye Spor Kulübünün sporcularının her alanda ilçeyi başarıyla temsil ettiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Selvi, “Kulübümüz her yıl başarısını arttırarak ilerliyor. Başarımızda Belediye Başkanımız Halil Şahin’in bize verdiği destek büyük rol oynuyor. Yönetimim ve sporcularım adına başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 

2018.11.06 11:07:09

Yorum Yap