SON DAKİKA

logo

Kepez’den Muhteşem Festival

Kepez Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Antalya Kahve Festivali dolu dolu etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ve 3 gün süren Antalya Kahve Festivali, binlerce kişiyi kahvenin lezzetli yolculuğuna çıkardı. Festivalin 3’ncü gününde ziyaretçiler birbirinden güzel çok sayıda etkinlik ile keyifli bir pazar günü geçirdiler. Ziyaretçi akınına uğrayan Dokumapark, renkli görüntülere sahne oldu. Kahve sektörünün profesyonellerini ve kahve severleri bir araya getiren Antalya Kahve Festivali’nin son gününde, Onur Okur, Gözde Onurlu , Burak Onurlu, Berk Atmaca, Özgecan Güven, Sencan Gürbüz, Seda Tanrıseven, Cambaz ve Fatma Turgut sahne aldı.  

Konser, seminer, workshop

Kahve Sektörü ve Dijital Dönüşümü Oğuzhan Ali, Venezuela kahvesinin bilinmeyen yönlerini Venezuela Büyük Elçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Nitelikli Kahveyi Çağatay Gülabioğlu, Gökalp İpek, Koral Bozpınar, Kerem Küçükoğlu ve Sam Çeviköz kahveye dair her şeyi düzenlenen seminerler ile anlattılar. Gün boyu düzenlenen workshop’larda ziyaretçilerin keyifli bir gün geçirmesini sağladı.

Her etkinliği izledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, eşi Dr Ayşe Tütüncü ile beraber her etkinlikte izleyici olarak, yerini aldı. Tütüncü, festivalin açılışından kapanışına kadar hem ziyaretçileri, hem de Türkiye’nin dört bir yerinden festivale katkı koyabilmek için gelen katılımcıları yalnız bırakmadı. Başkan Tütüncü, vatandaşların yerde rahatça oturabilmeleri için oluşturulan oturma alanlarında hemşehrileri ile gün boyu etkinlikleri el ele gönül gönüle izledi.

Yılın en iyi hafta sonu

Festivallerin şehre hareketlilik vermesinin yanında şehrin markasına da katkı da bulunduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kahve festivalimiz gerçekten çok güzel oldu. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kahve üreticileri kahvenin bahçeden fincana kadar yolculuğunu anlatan çok önemli blogger, kahve araştırmacıları, festivalimizde workshop çalışmaları yaptılar.   Kahve çekirdeğini bin bir türlü işlemden geçirmek suretiyle çok farklı aromalarla buluşturup, damağımızda gönlümüzde, kalbimizde güzel bir tadın oluşmasına vesile olan baristalar da buradaydı. Onlarda kendi hünerlerini sergilediler. Hemşehrilerimiz de yılın en iyi hafta sonunu deneyimlemiş oldular.” dedi.

Tütüncü’den müjde

Antalya Kahve Festivaline gösterilen yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokumapark’da her ay festival havasında etkinlik yapacakları müjdesini de verdi. Etkinliklerin  2019’dan itibaren yapılacağını bildiren 
2018.11.05 13:34:58

Yorum Yap