SON DAKİKA

logo

Türel’den Başkanlara Teşekkür

ATSO’nun ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son 5 yılda Antalya’ya rekor yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, bu süre içerisinde uyumlu, polemik yapmadan, karşılıklı saygıyla çalışma yürüttükleri merkez dahil bütün belediye başkanlarına teşekkür etti.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) 50. Geleneksel Ödül Töreni’nde Antalya ekonomisinin 'en'leri ödüllendirildi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ödül alan şirketleri, iş insanları ve dostlarını kutlayarak bu yıl Antalya’nın bütün turizmcileri, turizm çalışanları, ulaşım sektörü, şoför, güvenlik ve temizlik görevlileri ve esnaf dahil herkesin büyük bir teşekkür ve ödülü hak ettiğini söyledi. Türel, bu yıl şehir merkezinde  gördüğü kadar yabancı turisti hiç bir zaman görmediğini anlatarak, bu başarının Antalya’nın ve herkesin başarısı olduğunu vurguladı.

Antalya gelişti

 Sayısız ekonomik ve siyasi engele rağmen Türkiye’nin ilerlediğini belirten Başkan Türel,

“Antalya gelişmesini sürdürmüştür. 2004 senesinin Antalya’sı ile bugünün fotoğraflarını bir yan yana koyun. Bundan 15 sene önce güvenlik sıkıntısı, elektrik, yol, kanalizasyon, arıtma, yağmur suyu gibi birçok sorunlar, yetersiz hastaneler, sosyal yardımı hemen hemen hiç olmayan bir Antalya’dan bahsediyorduk. Artık şükürler olsun. Bugün belediyemiz Akseki’nin dağ köyündeki Mehmet Amcaya bir tek kişi olsa bile ekmek götürebiliyor, yaşlısına evde hizmet veriyor. Yatalak hastanın yükünü paylaşıyor” dedi.  

Büyükşehir olarak rekor kırdık

Konyaaltı Sahil Projesi’nin hem turizme hem de esnafa ciddi katma değer getiren bir proje olduğunun altını çizen Başkan Türel, “Antalya, turizmde nasıl rekor kırdıysa bizde Büyükşehir olarak yatırımlarda rekor kırdık.  Son beş senede Antalya’ya yapılan yatırımlar hakikaten büyük bir rekordur. Doğu çevre yolu, batı çevre yolu, bizim yaptığımız binalar, kavşaklar, parklar saymakla bitmez. Bütün bunlar hem doğrudan şehrin ticaretine, sanayisine fayda sağladı hem de şehrimizin gelişmesi turizme katkı sağladı. Bu dönemde Antalya gerçekten gelişti. Kepez gelişti Döşemealtı gelişti. Elmalı’yı,Akseki’yi, Alanya’yı, Kaş’ı görün, hem bizim yaptığımız çalışmaları hem ilçe belediyelerimizin çalışmalarını görünce mutlu olacaksınız” diye konuştu.

Başkanlara teşekkür

Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu beş seneye yakın zamanda Antalya belediyeleri olarak en iyi dönemlerimizden birisini yaşadık. 2014’ten önceki dönemi hatırlatmaya gerek yok.  Çok şükür biz bu beş senede kavga etmeden, polemik yapmadan, görev anlayışı ve karşılıklı saygıyla bütün belediye başkanlarımızla uyumlu bir çalışma yürüttük. Bu vesileyle Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı gibi merkez ilçelerimizin başkanları başta olmak üzere Antalya’da bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyorum”

Ulaşımı artık yer altına almalıyız

Kent müzesi projesinin, çevresindeki yeşil alanla birlikte devam ettiğini anlatan Başkan Türel, “Konyaaltı sahil projemiz, Kent Müzesi projemiz için çok şey söylendi, ama halep oradaysa arşın burada. Bunlar Antalya şehir merkezini dönüştürecek, ticareti canlandıracak, yeni şehir meydanlarıyla turizme de destek olacak projelerdir. Başlamak yolun yarısıdır ve bu projeler başlamıştır.Ulaşım altyapımızda almamız gereken mesafe halen uzundur, artık ulaşımı yeraltına alma zamanı gelmiştir. Akıllı şehir projelerinde Türkiye’de en ileri şehirlerden birisiyiz. Biz sağlık hizmetlerine, engelli hizmetlerine çok yatırım yaptık, akıllı sağlık teknolojileriyle bu alanda iddialı bir şehir olacağız. Antalya denince akla sadece turizm gelmeyecek, engelli dostu, yaşlılarına karşı vefalı, aç ve açıkta kimseyi bırakmayan bir gönül şehri gelecektir” dedi.

2018.11.02 11:38:26

Yorum Yap