SON DAKİKA

logo

AKSU’DA KASIM MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aksu Belediye Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısında 7 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Aksu Belediyesi Kasım ayı Meclisi, Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında toplandı. Meclisin açılışında konuşan grup sözcüleri 26 Ekim de Tunceli kırsalında terör operasyonunda şehit olan 2 askerle ülke genelinde terör saldırılarında şehit düşen Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. 30 Ekim’de Antalya'nın Manavgat ilçesinde, eğitim uçağının düşmesi sonucu yaşamını yitiren pilot ve pilot yardımcısının da rahmetle anıldığı toplantıda, grup sözcüleri Kasım ayında kutlanacak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, Diş Hekimler Günü, Kadına Yönelik Şiddeti Kınama Günü, Dünya Çocuk Hakları Günü ve Öğretmenler Günü gibi önemli günleri kutladı.

Grup sözcülerinin açıklamalarına katıldığını ifade eden Başkan Şahin, Ekim ayında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını kutladığımızı hatırlatarak şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin ilanının 95'inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bekasının daim olması diliyorum” dedi.

Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısında,  Çamköy Mahallesinde bulunan Kapalı Pazar yerine Batman’da yol yapım çalışması sırasında yol emniyetini sağlamak üzere askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütünün asfaltın altına tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali HEKİM isminin verilmesine karar verildi. 

2018.11.01 15:27:23

Yorum Yap