SON DAKİKA

logo

AEDAŞ Çalışanlarına, Meme Kanserine Karşı Farkındalık Semineri

AEDAŞ, ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık’ ayı kapsamında Antalya Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Ateş’i ağırladı. Ateş, AEDAŞ çalışanlarına yönelik yapılan söyleşide, meme kanseri ile mücadelede düzenli kontrollerin büyük bir önem taşıdığına dikkat çekti.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’na çalışanlarına yönelik düzenlediği özel seminer ile destek verdi. 26 Ekim Cuma günü, AEDAŞ çalışanlarıyla meme kanserinde erken teşhisin önemi hakkında bir söyleşide buluşan Antalya Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Ateş, katılımcılara düzenli kontrolün hayat kurtardığını anlattı. Büyük katılım ile gerçekleştirilen söyleşide Op. Dr. Ateş, çalışanların sorularını da yanıtladı.

 ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Türkiye’de en sık görülen üç kanser türünden biri olan meme kanserine karşı erken teşhisin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Ateş, ‘‘Her ay ayna karşısında elinizle mutlaka kendi kontrolünüzü yapın” uyarısında bulundu. Ailesinde kanser geçmişi olanların ve 40 yaşın üzerindekilerin yıllık kontrollerini düzenli olarak yaptırmalarının önemine dikkat çeken Ateş, meme kanseriyle ilgili bilinç düzeyinin giderek arttığına da işaret etti.

 Dünya Sağlık Örgütü’nün 2004 yılından itibaren 1-31 Ekim tarihleri arasını ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’ olarak kabul etmesinin ardından dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de ay boyunca birçok kurum ve kuruluş meme kanseriyle ilgili olarak bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

 

2018.10.31 11:34:21

Yorum Yap