SON DAKİKA

logo

Kemerliler Edip Akbayram İle Coştu

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Şöleni’nde sahne alan özgün müziğin güçlü sesi Edip Akbayram binlerce Kemerli’yi coşturdu. Başkan Mustafa Gül, “Bana bu onuru yaşatan hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü Kemer ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.   Kemer Belediyesi’nin belediye binası önünde düzenlediği Cumhuriyet Şöleni’nde büyük bir coşku yaşandı. Ellerinde fenerler ve ay yıldızlı bayraklarla Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndan Kemer Belediyesi önüne kadar yürüyen binlerce Kemerli, havai fişek gösterileri ile karşılandı.

 

KATILIM YÜKSEK OLDU

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğinde yapılan Cumhuriyet Şöleni’ne CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, başkan yardımcıları Kemal Yüksel ve Ahmet Can,  meclis üyeleri Semih Top, Recep Yılmaz, Cumali Afşin ve Özcan Çeliktaş, CHP Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe Bozkurt, partililer ve binlerce Kemerli katıldı.

 

GÜL’DEN KEMERLİLERE TEŞEKKÜR

Şölenin açılış konuşmasını yapan Başkan Mustafa Gül, “Bütün milli bayramlarımızı büyük bir onur, mutluluk ve coşku içine kutluyoruz. Kemerli hemşerilerim bana bu görevi vermeseydi bugün bayramı böylesine coşkulu kutlama imkânımız olmayacaktı. Bana bu mutluluğu ve onuru yaşatan Kemer halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel organizasyona destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bizi ezansız bırakmasın, Allah bizi bayraksız bırakmasın, Allah bizi cumhuriyetsiz ve vatansız bırakmasın, Allah bize yeni bir İstiklal Marşı yazdırmasın, ne mutlu Türküm diyene...” dedi.

 

KUMBUL: CUMHURİYETİMİZİ KORUYACAĞIZ

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ise “Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndan binlerle yürüdük burada 10 bin olduk. Bu coşkulu kalabalık cumhuriyete kastetmeye çalışanların bunu başaramayacağının bir göstergesidir. Bu etkinliği gerçekleştiren başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan 95 yıl önce cumhuriyeti ilan ederek “ Hâkimiyet kayıtsız şartın milletindir” dedi ve hâkimiyeti saraydan alıp millete verdi. Bugün hâkimiyeti milletten alınıp saraya verilmesine hiçbirimiz izin vermeyeceğiz. Hep beraber mücadele edeceğiz. Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği cumhuriyeti hep birlikte koruyacağız.  Aydınlık yarınlara hep beraber yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ÖZER: GURURLA KUTLUYORUZ

Şölene katılan herkese teşekkür eden CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer ise “Cumhuriyet sevdalılarını Kemer’den selamlamaktan onur duyuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını ile tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Bugün cumhuriyetimizi 10 binlerle kutluyoruz, onurla ve gururla kutluyoruz” diye konuştu.

 

DEV KORO

Şölende sahne alan Edip Akbayram, Kemerlilere büyük bir coşku yaşattı. Sevilen şarkılarını meydanı dolduranlarla birlikte seslendiren Edip Akbayram yaklaşık 2 saat sahnede kaldı.

 

2018.10.30 12:34:27

Yorum Yap