SON DAKİKA

logo

DHT Perdelerini 29 Ekim’de Açıyor

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), 2018-19 sezonunu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “Bu da Geçer Ya Hu” adlı oyunla açacak.

İlçenin ilk tiyatrosu olma özelliğini taşıyan DHT, yeni sezona özel bir günde merhaba diyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 95’inci yılına denk gelen 29 Ekim’de perdelerini açacak olan DHT, günün anlam ve önemine uygun bir oyunla izleyici karşısına çıkacak. Uğur Saatçi’nin yazdığı “Bu da Geçer Ya Hu” adlı oyun, İstanbul’un işgali sırasında geçiyor. Oyunda İstanbulluların işgal kuvvetlerine karşı direnişleri yer yer espirili bir dille anlatılıyor. İki perdelik oyunun yönetmeni ise T.Murat Demirbaş.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı sahnede kutlayacaklarını belirten DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, “Kurtuluş Savaşı’nın hemen öncesinde İstanbul’un işgali sırasında halkın işgalcilere karşı direnişini konu edinen oyunumuzla sezonu açıyoruz. 29 Ekim’in ruhuna da uygun düşen oyunumuzla Cumhuriyet Bayramı’nı da kutlamış olacağız” diye konuştu.

 Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yılına özel bir kutlama yapacaklarını ifade eden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Gençise “Sadece Döşemealtılı hemşerilerimizi değil tüm Antalyalıları bu özel günde oyunumuzu izlemeye davet ediyoruz” dedi.

2018.10.27 11:45:07

Yorum Yap