SON DAKİKA

logo

Cumhuriyet Coşkusu

Antalya, Cumhuriyetimizin 95’inci yıl coşkusunu, Muratpaşa Belediyesi ve Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu’nun birlikte düzenleyeceği kutlama programıyla yaşayacak.

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal,  Cumhuriyetin ilanının 95’inci yıl dönümünü Atatürk’ün “Yarın cumhuriyeti ilan ediyoruz” dediği günde, 28 Ekim’de kutlayacakların belirterek, “Konyaaltı varyantı boyunca uzanan Türk bayrakları, toplumun her kesiminden insanlarımızın parçası olduğu o muhteşem kalabalık, Türkiye için umut olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Uysal, cumhuriyetin ilanının 95’inci yıl dönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Konyaaltı varyantından Cumhuriyet Meydanı’na Antalya’nın dört bir yanından on binlerle kutlamaya hazırlandıklarını söyledi. Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu’yla birlikte düzenlenecek kutlamaların aynı zamanda tarihsel bir sorumluluk olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Konyaaltı varyantı boyunca uzanan Türk bayrakları, onu en yukarda taşımak için gayret sarf eden, toplumun her kesiminden insanlarımızın parçası olduğu muhteşem kalabalık, Türkiye için umut olmaya devam ediyor” diye konuştu. 

Kutlamaların bu yıl daha coşkulu geçeceğine inandığını belirten Başkan Uysal, saat 18.00’de Konyaaltı varyantında fener alayıyla eş zamanlı olarak Cumhuriyet Meydanı’nda da konserlerin başlayacağını söyledi. Meydanda Antalyalı repçıŞanışer konseriyle başlayacak kutlamaların Grup Ayna konseriyle devam edeceğini belirten Başkan Uysal, “Cumhuriyet Meydanı’nda son olarak sahne alacak Cem Adrian, Antalya’da cumhuriyet coşkusuna ortak olacak” dedi. 

Muratpaşa Belediyesi, ayrıca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında hentbol, yüzme ve badminton branşlarında turnuvalar düzenleyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Hentbol Turnuvası, cumartesi ve pazar günleri Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Karşılaşmalar saat 10.00’de başlayacak.  7’den 77’ye Cumhuriyetin Çocukları Yüzüyor etkinliği ise Pazar saat 12.00’de Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda ve badminton turnuvası ise 3-4 Kasım tarihlerinde DilşadRefizade Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

2018.10.25 12:12:17

Yorum Yap