SON DAKİKA

logo

Döşemealtı Halısıyla Narıyla YÖREX'TE

Yerli üretimin öneminin vurgulandığı YÖREX’teDöşemealtı Belediyesi, fuara ilçenin dünyaca ünlü Döşemealtı Halısı, narı ve diğer zenginlikleriyle renk katılıyor. Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 9’uncusu ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 24 Ekim’de başlıyor.

2010 yılında 42 il ve 24 bin 609 ziyaretçiyle ilki düzenlenen YÖREX bu yıl 72 il ve KKTC’ye ev sahipliği yapacak. Fuarda bu yıl 200 bin ziyaretçinin yöresel ürünlerle buluşturması hedefleniyor. Anadolu'nun tüm zenginliğini Antalya'da görücüye çıkaracak kısa adı YÖREX olan Yöresel Ürünler Fuarının kapıları24 Ekim'de ziyaretçilere açılacak.Döşemealtı Belediyesi son 4 yıldır YÖREX fuarına düzenli olarak katılarak hem bölgeyi hem de bölgenin değerlerini fuar ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Bu yıl 9ncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nda Döşemealtı Belediyesi de yerini alacak. Döşemealtı Belediyesi, fuarda ilçenin dünyaca ünlü Döşemealtı Halısı, narı  ve diğer yöresel ürünlerini görücüye çıkaracak. İlçenin değerlerini her platformda tanıttıklarını belirten Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Bölgenin yöresel değerlerini tanıtmak amacıyla yoğun bir çaba sarf ediyoruz ve üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Standımızı ziyaret edecek herkes İlçemizin, tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yanında kentsel dönüşümüne dair de son 4.5 yılda yaptığımız çalışmaları gözlemleyebilecek” dedi.

2018.10.22 13:36:47

Yorum Yap