SON DAKİKA

logo

Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Arıyor

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 5’cisini düzenleyeceği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması’nın başvuruları başladı.

Türk Edebiyatının tarihi ve kültürel mirasını geliştirip, korumak ve genç kuşaklar arasından yeni yetenekler  çıkmasına vesile olmak amacıyla düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması, yeteneklerini arıyor. Bu yıl masal türünde, çocuk, doğa ve hayvan teması ile düzenlenecek olan yarışmanın başvuruları başladı. Yurtiçi ve dışından herkesin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 5 Nisan 2019 olarak belirlendi. 
Dereceye girenlere ödül
Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması’nda dereceye girenler para ve plaket ile ödüllendirilecek. Yarışmada birinci esere 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin TL. ve teşvik ödülüne de 2 bin TL. verilecek. Yarışmacılar www.kepezkultur.com adresinden yada 325 60 60 nolu telefonu arayarak, yarışma bilgilerine ulaşabilecekler.  
Cumhuriyetin ilk öğretmenlerinden

Şair, roman- deneme- araştırma yazarı ve siyasetçi Ahmet Hamdi Tanpınar, Cumhuriyet neslinin ilk öğretmenlerinden. Kepez Belediyesi’nin genç yeteneklere ufuk açması ve unutulmaması için adını verdiği yarışmaya ilham kaynağı olan Tanpınar, sanatçı kişiliğinin ortaya çıkmasında öğretmeni Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Haşim’den izler taşıyor. Hece vezniyle ilk kez kaleme aldığı şiirlerinde, imge zenginlikleri ve müzikal nitelikleriyle dikkat çekiyor.2018.10.22 10:40:49

Yorum Yap