SON DAKİKA

logo

Kaleiçi’nde yoga

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 3’üncü Kaleiçi OldTown Festivali’nde hafta sonu, 75 yıldan fazla bir geçmişe sahip, 54 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan, ağaçlarla kaplı Karaailioğlu Parkı’nda yogayla başladı. Etkinliğe Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal da katıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünün düzenlendiği Kaleiçi OldTown Festivali’nde hafta sonu etkinlikleri günün ilk saatleriyle birlikte başladı. Cuma akşamı sağanak yağış nedeniyle festivalin akşam etkinlikleri iptal edilirken Cumartesi sabahı, aralarında Antalya’da yaşayan Rusların da bulunduğu kent sakinleri Kaleiçi’nde yogaiçin buluştu. 

Etkinlik, 1930’lı yılların başında yapımına başlanan ancak modern bir kent parkı olarak 29 Nisan 1943’te açılan, yeşil papağandan bülbüle 54 farklı kuş türene ev sahipliği yapan, çitlembik ağaçları, palmiyeler ve çam ağaçlarıyla kaplı Karaalioğlu Parkı’nda düzenlendi.  Hıdırlık Kulesi’nin hemen yanında bulunan miradora matlarını seren Antalyalılar, sonbahar güneşin yeni yeni ısıtmaya başladığı parkta, tarihin ve doğal güzelliklerin tam ortasında 1 saat süresince yoga yaptı. Festivalin sabah etkinliğine Belediye Başkanı Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı.

Başkan Uysal, Cuma akşamı yağan yağmurun ardından Kaleiçi’nde tarihin ve doğanın tam ortasında yoganın ayrı bir deneyim olduğunu söyledi. Muratpaşa Belediyesi olarak bütün bir kentin toplam mutluluğunun arttırmak üzere çalıştıklarının altını çizen Başkan Uysal, “Yogaya insanların kendisi ve çevresiyle daha sağlıklı, güler yüzlü ilişki kurmasında faydalı olacak bir etkinlik olarak bakıyoruz.  Bu anlamda, bir amacı da Muratpaşa’da oluşturduğumuz mutluluğu dünyada Kaleiçi gibi eski kent merkezlerine sahip şehirlerle paylaşmak olan Kaleiçi OldTown Festivali’nde, böyle bir etkinliğin yapılıyor olması ayrıca anlamlıydı” diye konuştu. 

 

2018.10.15 14:44:20

Yorum Yap